בדיקה תרמית

תצלום אילוסטרציה במצלמה תרמיתאחת הבעיות הנפוצות הקיימת המבנה מגורים הינה בעיית רטיבות. מדובר על בעיה שקטה אך נגלית לעין. לרוב ישנה נטייה להזניח את הנושא, דבר הגורם לנזק במבנה, הן אסתטי והן בטיחותי. יתרה מכך, האדם חשוף לנזקים בריאותיים במקרה של רטיבות והיווצרות עובש. טיפול העונה למטרה זו נקרא איטום, פעולה העוטפת את הקירות החיצוניים של המבנה ובכך מונעת את הספיגה בקירות ובתקרה . לבעיית הרטיבות יש מספר גורמים, בין אם זה הבדלי טמפרטורה ולחות בחדר, בעיה באיטום בחדר הרחצה ובין אם דליפת צנרת בקירות. יש לבדוק את מקור הבעיה , ולפתור אותה בהתאם ע"י מומחים לאיטום.

יתרונות הבדיקה התרמית וסיבות לביצועה (למרות הצורך בהוצאה כספית)

כאשר יש חשש לחדירת רטיבות או כשלים במערכת איטום ניתן לבצע בדיקה תרמית . הבדיקה התרמית באה לגלות האם קיימת בעיית רטיבות , הנחשבת לליקוי בניה. נקודות עובש ופטריות, כתמי רטיבות וריח טחב אלו סימנים לעיבוי או לרטיבות. על מנת לוודא מה מקור הנזילה, ולקבל תמונה מלאה אודות הנזק ופתרונו, יש לבצע בדיקת תרמית אשר יתרונה הגדול ביותר שהיא אינה בדיקה חודרנית או הרסנית . לרוב נוהגים להזניח את הבדיקה הזאת , מטעמי חיסכון וחיפזון, אך עצם הגילוי בשטח רק יעזור להתמודד גם עם מקרי כשל פתאומיים שעלולים להיווצר בעתיד. במידה והמקרה לא יטופל בזמן , יתכן ויהי צורך לפרוק את תשתית המבנה , דבר הכרוך בהוצאה כספית מיותרת וגדולה ובעגמת נפש. הבדיקה ואיתור כשלים נעשית באופן מקצועי וייחודי על ידי מהנדסי חברת צק האוס כולל דרך התיקון ואומדן התיקונים .

איתור הבעיה הספציפית שגרמה לרטיבות

בעלי המקצוע העורכים בדיקה תרמית משתמשים בציוד מתקדם כגון מצלמת אינפרא אדום והמחשה ויזואלית, בסוף התהליך הדייר מקבל חוות דעת המפרטת את הליקויים שנתגלו ופתרון איטום טוב יותר עבורו, כדי שבעיית הרטיבות לא תחזור על עצמה. מהנדסנו מבצעים אבחנה האם זוהי נזילה שאכן דורשת איטום, או שמא מדובר בעיית עיבוי (בעיה נפוצה במטבח ובחדר הרחצה,ובחדרים רטובים שם האדים החמים באים במגע עם גופים קרים כמו שיש וקרמיקה, ונוצרת רטיבות). המומחה יאתר את התקלה, ויצביע על הבעיה הספציפית שגרמה לכך. עצם השימוש בצילום התרמי, מאפשר מגע אדם ללא הרס קירות או צנרת. קרני האינפרא אדום חודרות מבעד למקומות אטומים ואת הפרשי הטמפרטורה מתרגמות לתמונה.

שימוש בציוד צילום מתקדם מאפשר איתור בעיה ללא הריסה

צילום צנרת מסייע בגילוי בעיות בצנרת, ואף איתור גופים זרים ושברים בצנרת העלולים לגרום לתקלות כמו חסימה במעבר המים. הצילום נעשה ע"י צוות מנוסה ומיומן, היודע לבצע צילום תרמי ולפענח בעיות וסיבותיהן. זוהי למעשה מצלמה זעירה המסוגלת לאתר מקומות סבוכים ומפותלים, ולאתר צינורות בעובי שונה, לכל סוגיהן. לאחר הצילום התרמי, החברה מנתחת את הצילומים ומסבירה לדייר את הליקויים באיטום או בצנרת, הסיבות לליקויים ופתרונות למניעת בעיות אפשרויות. ניתן לבצע בדיקה תרמית באמצעות הצילום התרמי בכל מבנה ציבורי או פרטי, ישן או חדש אשר בו יש חששות לנזילה, עובש, בעיות במערכת החשמל והביוב ועוד. כל זאת במטרה למנוע נזקים, ולהבטיח איכות חיים טובה יותר.

קוראים שקראו את זה התעניינו גם ב:

למידע נוסף צור קשר:
שם מלא
טלפון
e-mail
נושא
שיחת חינם
1-800-103-333
לקוחות ממליצים:
  • משה ונעמה כץ, מודיעין
    אחרי כל היסורים שעברתי עם הקבלן, לא האמנתי שאקבל פיצוי ועוד בלי משפט אבל הדוח של צ'ק האוס עשה את העבודה והקבלן הגיע כמו גדול לתקן את נזקי הרטיבות