ליווי משפטי

פטיש המשפט - תמונת אילוסטרציהחברת צ'ק האוס צברה ניסיון רב ומוכח בתחום הנדל"ן . הן  במתן ליווי משפטי מקצועי לגופים פרטים והן ליזמים ולחברות , כולל מתן פתרונות ושירותי ליווי משפטי לפעולות של השבחה וייזום .

עורכי הדין אתם אנו עובדים מומחים בטיפול בתביעות פיצויים לפי חוק התכנון והבנייה בתחום של בדק בית – ביקורת ליקויי בניה ובתחומים נוספים כגון פגיעה במקרקעין , טיפול בהתקשרות של הסכמי פיתוח עירוניים , ייצוג וניהול מו"מ בהתקשרויות של הסכמי רכישת קרקעות ושל פרויקטים ובהקמת מיזמים משותפים. עורכי הדין אשר עובדים אתנו מומחים בתחומם מכירים היטב את החוק על כל תיקוניו האחרונים , ומעודכנים בפסיקה החדשה ובעלי ניסיון רב בייצוג לקוחות בתחום זה .

חשוב מאוד לקבל המלצות על עורכי הדין ולהתרשם מהם באופן אישי .

ליווי משפטי אותו אנו מספקים הינו מלא וכולל יעוץ ראשוני חינם ללא תשלום , כאשר בהמשך הטיפול התשלום לעורכי הדין הינו על פי הסדר מראש או על פי תוצאות .

יש לשים לב כי עורכי הדין של הקבלן מייצגים אך ורק את הקבלן (הוא אשר ניסח את החוזה).
במסגרת פעילותה של החברה בתחום הנדל"ן ניתן גם בין היתר ליווי משפטי שוטף לפרויקטים בהיקפים הגדולים ביותר .

עד מתי ניתן להגיש תביעה ?
בחוק המכר (דירות) תשל"ג – 1973 מוגדרים שני מושגים אשר מגבילים את תקופת ההתיישנות לגבי ליקויי בניה :
"תקופת בדק" – זו תקופה שבמהלכה ניתן לגלות ו/או לתבוע בגין "אי התאמה" (ליקויי בניה) בדירה , ולכן על הקבלן רובץ הנטל להוכיח שלא הוא אשר גורם לליקוי אלא רוכש הדירה בעצמו . תקופות הבדק משתנות בהתאם לסוג הליקוי , כגון: אינסטלציה , חדירת רטיבות מהגג ומקירות חוץ , ריצוף וכו' . תחילת תקופת הבדק מתחילה מעת העמדת הדירה לרשות הרוכש , מסתיימת בהתאם לקבוע בתוספת לחוק ונעה בין שנה – לשבע שנים.
"תקופת האחריות" – זו תקופה בת שלוש שנים אשר מתחילה בתום תקופת הבדק ובמהלכה רשאי רוכש הדירה לתבוע את הקבלן . בתקופה זו רובץ על הרוכש הנטל להוכיח כי מקור הליקוי בתכנון , עבודה או חומרים בהם השתמש הקבלן.
יוצא אפוא כי תקופת ההתיישנות לגבי ליקויי בניה כוללת תקופות מצטברות של "תקופת הבדק" ו "תקופת האחריות".
ישנם מיקרים לתבוע את הקבלן לאחר שהסתיימה תקופת האחריות וזאת במקרים של ל"אי התאמה יסודית" . במקרים  אילו הדירה אינה מתאימה לשמש למגורים כגון במקרה של יסודות בנין רעועים וסכנה מוחשית . בכל מקרה יש לזכור כי רק רוכש הדירה אשר הודיע לקבלן במועד סביר ,  ונתן לקבלן הזדמנות לתקן את הליקוי , זכאי להגיש תביעה לבית המשפט.

משך ההליך המשפטי ?
במקרה של מו"מ בין הדייר לקבלן ללא פניה לערכאות , העניין אינו מוגבל בזמן , במקרה זה  יש לקחת בחשבון זמן סביר לבדיקת הדירה , ו/או הכנת חוות דעת של שני הצדדים , בכל מקרה לא מומלץ להאריך במו"מ עקב סכנת התיישנות .
במקרה של פניה לערכאות עלולים ההליכים להימשך אף מספר שנים, אם כי עד תקופה של שנתיים.

מהו הפיצוי המגיע לך ?
באופן כללי ניתן לומר, כי את רשימת הפיצויים אותם ניתן לתבוע בגין ליקויי בניה  ע"י הקבלן כוללת :
א.  תיקון הליקויים אשר התגלו בדירה.
ב. הוצאות אשר נגרמו לרוכש לרבות : עלות הבדיקה ההנדסית , שכר טרחת עו"ד , אגרות , הפסד ימי עבודה , הוצאות עקיפות וכו' .
ג. ניתן לדרוש פיצוי כספי בגין אי נוחות ועגמת נפש

המלצה לקריאה נוספת: חוות דעת מומחה לבית משפט


 

למידע נוסף צור קשר:
שם מלא
טלפון
e-mail
נושא
שיחת חינם
1-800-103-333
לקוחות ממליצים:
  • משה ונעמה כץ, מודיעין
    אחרי כל היסורים שעברתי עם הקבלן, לא האמנתי שאקבל פיצוי ועוד בלי משפט אבל הדוח של צ'ק האוס עשה את העבודה והקבלן הגיע כמו גדול לתקן את נזקי הרטיבות