בדק בית למבנה יביל

מבנים יביליםעם התקדמות טכנולוגיות הבניה הקלה, ניתן לשים לב כי מבנים יבילים מקיפים אותנו מכל עבר. משרדי המכירות באתרי הבניה, צימרים, בתי כנסת, מבני שמירה ואבטחה, אפילו כמה סוגי ממ"דים – כל אלו הם מבנים יבילים, המשונעים בקלות ממקום למקום. מהם מבנים יבילים, מהם השימושים שלהם ומדוע נדרש לבצע בהם בדק בית? על כך במאמר שלפניכם.

מהם מבנים יבילים ומהו שימושם?

מבנים יבילים מהווים פתרון פרקטי לבניה מהירה וניידת. מבנים אלו עשויים בטון, אלומיניום או חומרים אחרים, בהתאם לתפקיד שאותו הם אמורים למלא. מבנה שאינו משמש למיגון יהיה עשוי בדרך כלל מפנלים מבודדים של אלומיניום. מבנים מאלומיניום ישמשו על פי רוב כחדרי מכירות באזורי בניה, בתי כנסת, כמבנים המשמשים למגורי שומרים או מאבטחי מתקנים ואפילו כצימרים. מבנה יביל המשמש כממ"ד, יהיה עשוי מבטון ויכלול דלת מגן, חלון הדף ושאר מאפיינים בטיחותיים הנדרשים מממ"ד. ממ"דים יבילים הומצאו כפתרונות למיגון עובדי המפעלים, אך לאחרונה מתקינים אותם גם אנשים פרטיים, שאין להם מקלט בבניין או אפשרות לבניית ממ"ד בתוך הבית. מבנים יבילים מיוצרים על ידי יצרן המבנה ומשונעים אל אתר הלקוח באמצעות רכב כבד ומנוף (השם "יביל" נובע מכך שהם ניתנים להובלה). פעמים רבות, הם פשוט מונחים במקום כיחידה אחת ואז מחוברים לתשתיות (מים, חשמל, ביוב, טלפון). במקרים אחרים, משונעים חלקי המבנה לאתר ההקמה ומוקמים שם בזמן קצר על ידי הקבלן.

בדק בית למבנה יביל

מבנה יביל משמש אנשים לצרכי מגורים, או לפחות לשהייה למשך פרקי זמן ממושכים. על כן, קיים צורך לבדוק את המבנה באתר הלקוח ולראות אם המבנה שסופק על ידי היצרן נקי מליקויים ופגמים. לשם כך, מומלץ מאוד לערוך למבנה בדק בית. מדובר בבדיקה הנדסית מקיפה, הנערכת על ידי אנשי מקצוע מתחום הבינוי: מהנדסי בניין וקונסטרוקציה, מודדים, הנדסאי בניין, שמאי מקרקעין וכד'. צוות הבדק יגיע למבנה ויבדוק כמה דברים, לרבות:

  • אם המבנה שסופק ללקוח תואם בדיוק את מה שהוזמן (מידות ומפרטים, סוגי חומרים וכד')
  • תאימות לתקני הבנייה והבטיחות הרלוונטיים למבנים יבילים. במקרה ומדובר בממ"ד יביל, יבדוק הצוות אם המבנה ממלא את כל הנחיות הבטיחות הנדרשות מממ"ד
  • איכות הבניה וההרכבה. למשל, האם השתמש היצרן באלומיניום ובטון איכותיים ותקניים? האם הרכבת המבנה נעשתה לפי התקנים הרלוונטיים?
  • איתור פגמים גלויים וסמויים. צוות בדק בית מגיע אל המבנה היביל כשהוא מצויד בעזרים אלקטרוניים מיוחדים, כגון מצלמות אינפרא אדום ומצלמות תרמיות. אמצעים רגישים אלו מאפשרים לבודקים לגלות לא רק פגמים גלויים לעיין (כמו סדקים בקירות), אלא גם ליקויים סמויים, כגון בידוד פגום, צנרת חשמל פגומה, שימוש בחומרים דליקים וכד'. מיותר לציין, כי בבדיקה כזו עלולים להתגלות גם ליקויים בטיחותיים, היכולים לסכן חיי אדם.

בסוף הבדיקה מקבל הלקוח דו"ח מפורט, המונה אחד לאחד את כל הליקויים שהתגלו במבנה, כולל תמונות ושרטוטים מפורטים. בנוסף, מציין צוות בדק הבית בדו"ח גם את העלות המוערכת של התיקונים. עם קבלת הדו"ח לידיו, יכול הלקוח לגשת ליצרן ולתבוע ממנו לתקן לאלתר את כל הליקויים, או להתקזז מולו ביתרה לתשלום (ככל שקיימת כזו). מאחר ולדו"ח בדק בית יש חשיבות רבה כראייה משפטית, סביר להניח שהיצרן ייעתר לדרישות הלקוח, ויתקן במהירות את הליקויים.


זקוקים להצעה רלוונטית לשירותי בדק בית בעבור מבנה יביל?

אל תהססו. התקשרו עוד היום, שיחת חינם 1-800-103-333 ושאלו אודות שירותי בדק הבית של צ'ק האוס.

למידע נוסף צור קשר:
שם מלא
טלפון
e-mail
נושא
שיחת חינם
1-800-103-333
לקוחות ממליצים:
 • משה ונעמה כץ, מודיעין
  אחרי כל היסורים שעברתי עם הקבלן, לא האמנתי שאקבל פיצוי ועוד בלי משפט אבל הדוח של צ'ק האוס עשה את העבודה והקבלן הגיע כמו גדול לתקן את נזקי הרטיבות