בעלי מקצוע נדרשים למכירת הדירה

שמאי מקרקעין

בית עם כיתוב למכירה

מעורבותו של שמאי מקרקעין בעסקת מכר או רכש של דירה היא קריטית. השמאי הוא איש המקצוע היחיד, המוסמך מבחינה משפטית להעריך את שווי הנכס שלכם. הוא למד במיוחד לשם כך תחומים רלוונטיים לעסקאות מקרקעין, לרבות הערכות שווי נכסים, חוקי נדל"ן, סוגיות מיסוי נדל"ן, דיני תכנון ובניה, אלמנטים בהנדסת בניין, יסודות באדריכלות ועוד. על כן, טרם שאתם מחליטים לנקוב במחיר יספק לכם בסיס איתן לניהול משא ומתן עם הקונה הפוטנציאלי, שכן הערכת שמאי ידועה כמקצועית ומהימנה. מומלץ ליצור קשר עם שמאי מקרקעין ותיק ומוכר, היכול לספק לכם גם רשימה של לקוחות מרוצים שעימם תוכלו לשוחח.

שרות בדק בית

אם טרם העמדתם את דירתכם למכירה, מומלץ להזמין גם שרות של בדק בית. אנשי החברה יגיעו לדירתכם ויסרקו אותה ביסודיות. הם ימפו עבורכם ליקויי בנייה הקיימים בנכס, גלויים או סמויים, ויגישו לכם מסמך מפורט הכולל הסברים ותמונות. לא תוכלו לבצע משימה כזו לבדכם. אנשי בדק בית הם אנשי מקצוע מתחום ההנדסה והבינוי (מהנדסי בניין, מודדים וכד'), ויש להם אמצעים אלקטרוניים רגישים לאיתור ליקויים שלעולם לא תוכלו לדעת על קיומם. אם תתקנו את הליקויים המתגלים בדו"ח, הרי שתגבירו מאוד את הסבירות שתקבלו את המחיר המבוקש. הקונה הפוטנציאלי ישמח לדעת שכל המפגעים בדירה מופו ותוקנו, ובשביל השקט הנפשי הזה הוא בהחלט יהיה מוכן לשלם פרמיה נאה במחיר. שאלו שמאי מקרקעין, אם הוא יכול להמליץ לכם על חברת בדק בית. רבים מקרב השמאים הם בעצמם בעלי חברה כזו.

מעצב פנים

אם אתם מחפשים לקבל את הסכום המרבי עבור הנכס שלכם (ואיזה מוכר אינו מעוניין בכך?), כדאי שתתייעצו עם מעצב פנים, טרם שאתם מפרסמים אותו למכירה. מעצב פנים מוסמך יסייע לכם במתן טיפים וברעיונות לשיפור מראהו של הבית, שעשויים להגדיל מאוד את האטרקטיביות שלו בעיני הקונים. מאחר ומעצבי פנים גם יודעים היכן לרכוש אביזרים לבית במחירים זולים, הם יסייעו לכם לערוך את השינוי המתבקש בעלות מינימלית. אם תחליטו, בעצת המעצב, שכדאי לבצע בבית שיפוץ קטן, ילווה אתכם המעצב גם בבחירת קבלן השיפוצים המתאים. הוא אף ישגיח, במהלך העבודה, שהשיפוץ מתבצע כראוי. אגב, יש הלוקחים שרות של בדק בית לאחר תום שיפוץ כזה, כדי לוודא שקבלן השיפוצים אכן ביצע את עבודתו בדיוק כפי שהבטיח לכם.

עורך דין מקרקעין

בשום אופן אל תתפתו לחתום בעצמכם הסכם עם קונה. מכר דירה הוא עניין משפטי מורכב, ויש לתת את הדעת על ביצוע מדוקדק וחוקי של כל הפעולות הנדרשות. על כן, חפשו עורך דין מקרקעין אשר ילווה את העסקה. הוא ינסח עבורכם הסכם מכר ראוי, ידאג שכל הזכויות שלכם כמוכרים יעוגנו בחוק וימצא פתרונות משפטיים מועילים, למקרה שהעסקה תקלע לקשיים. קל לאתר עורך דין כזה, פשוט על ידי חיפוש בגוגל. העדיפו תמיד לקבל שירות מעורך דין מוכר ומומלץ, גם אם העניין כרוך בתוספת מחיר מסוימת.

למידע נוסף צור קשר:
שם מלא
טלפון
e-mail
נושא
שיחת חינם
1-800-103-333
לקוחות ממליצים:
  • אורה כ. רעננה
    לארז אריה, מהנדס חברת צ'ק האוס. רציתי להודות לך על עבודתך המקצועית והאמינה בביתי לפני מספר שנים. בזכות חוות דעתך המפורטת והמקצועית, זכיתי בסכום נכבד במערכת המשפט מול קבלן הבניין.