השוני בין קבוצות רכישה לפני ואחרי 2010

קבוצת אנשים - תמונת אילוסטרציהקבוצת רכישה הינה התארגנות של מספר רוכשים לקניית מגרש מגורמים פרטיים או מהמנהל לצורך בנייה עתידית.

עד לשנת 2011 (בעקבות חוק ההסדרים) התארגנות של קבוצת רכישה היתה נפוצה, כיום ישנה הפחתה במספר הקבוצות עם ביטול הטבות במס לקבוצות רכישה שהיו קיימות עד שנת 2011.
כיום קבוצת רכישה משלמת מע"מ עבור רכישת הקרקע ומס רכישה עבור הדירה.

 

יתרונות בהצטרפות לקבוצת רכישה

 1. הוזלה במחיר הדירה לעומת קנייה מקבלן
  מידת ההוזלה שונה מפרויקט לפרויקט, אך הוא נע על פי רוב בתחום של 15%-20% . ההוזלה נובעת מאחר וחברי הקבוצה, מתוקף הסכם השיתוף בניהם, הינם יזמים לכל עניין ודבר כך שבעצם כל הרווח היזמי שמרוויח הקבלן עובר אליהם.
 2. בחירת החברים
 3. חופש באפשרויות התכנון של הבנין הדירה עצמה והמפרט הטכני של הדירה.

סיכונים בקבוצות רכישה:

 1. התנהלות חברי הקבוצה, חילוקי דעות
 2. רכישת הקרקע שלא במחיר הראלי
 3. יצירת קשר עם בעלי מקצוע לא מקצועיים לאור חוסר הנסיון של הקבוצה בהקמת פרויקט מגורים. מסיבה זו יש לבצע בדיקה של זכויות הבניה על ידי אנשי מקצוע מוסמכים (מהנדסי בנייה, שמאי מקרקעין) ולא לבנות על הקלות שיהיו או לא יהיו בפרויקט.
 4. הרוכשים אינם נהנים מחוק מכר מאחר והם עצמם היזמים. במידה ומוכרים את הדירה בסיום הפרויקט, הרוכש העתידי יוכל לדרוש תיקון של ליקויי בניה מחברי קבוצת הרכישה.
למידע נוסף צור קשר:
שם מלא
טלפון
e-mail
נושא
שיחת חינם
1-800-103-333
לקוחות ממליצים:
 • שולה ואהרון צ. גבעת שמואל
  קבלנו ממך חוות דעת ומסרנו לקבלן אשר מיד ביצע תיקונים על ידי אנשי מקצוע מטעמו על מנת לתקן את הליקויים שציינת בדו''ח... חשוב לנו לציין את השירות החם, האדיב וכמובן המקצועי שלך. טוב לדעת שיש במדינתנו הקטנה עדיין אנשי מקצוע המעניקים שירות באיכות גבוהה...