המרפסות קרסו, השכנים תובעים 59 מיליון

עוד הפעם, מקרה קריסת המרפסות בחדרה נמצא בכותרות.

והפעם, השכנים של בעלי הדירה בה קרסה המרפסת תובעים, שימו לב, לא פחות מ-59 מיליון ש"ח מהיזמית של הפרויקט- גינדי השקעות.

עוגמת הנפש שנגרמה ל-36 המשפחות אשר פונו מהבניינים (שהוכרזו כמסוכנים), לטענתם, רבה מאוד. מעבר לעובדה שכל משפחה משתכנת במקום בדירה גדולה, בחדר צפוף אחד במלון, נכתב בתביעה על הקושי של הדיירים בהתמודדות. קושי שנובע מפחדים וחששות מאז הארוע ומעבר לכך, בשעה שהם ממשיכים לשלם את כספי המשכנתא לחברה היזמית על דירה בה הם לא יכולים להתגורר ובה השאירו את כל חפציהם ללא השגחה.

המשפחות אינן מבקשות לקבל פיצוי על הליקויים ועוגמת הנפש כי אם לבטל את הסכם המכר ולהשיב את הדירות לחברה הקבלנית.

צ'ק האוס, כחברה המטפלת באופן תדיר בליקויי בנייה, קלים וחמורים כאחד ובאמצעות שירותי בדק בית רואה בחומרה רבה את המקרה וממשיכה לעכוב ולעדכן על התפתחויות המקרה. ראוי להרחיב את המודעות למקרים אלו למען יראו ויראו. אין ספק שמקרה כזה לא יתרחש מלכתחילה אם כל בעל דירה חדשה היה נוהג, ממש כמו במקרה של רכישת רכב חדש, לזמן שירותי בדק בית יסודיים. במקרה זה, סביר כי ליקויי הבנייה היו פוחתים מאוד וכל חברה קבלנית הייתה חושבת היטב אם ביכולתה לחסוך בחומרי הגלם החשובים כל כך במבנה. אין ספק, שגם במקרה וישנו נזק בטיחותי, יכולת חברת בדק הבית לזהות ליקויים ולדרוש תיקון מקבלן, קודם למצב בו נגרם כמעט אסון (וגם זה בנס) הוא קריטי.

נמשיך לעקוב, לעדכן ולנסות לשפר את המודעות הצרכנית לעניין זה.

עוברים לדירה חדשה? עשו לעצמכם טובה וקנו לכם שקט נפשי באמצעות בדיקה יסודית של הבית.


הרי לכם הידיעה, כפי שהתפרסמה לפני ימים ספורים בכלכליסט
http://www.calcalist.co.il/real_estate/articles/0,7340,L-3624409,00.html

למידע נוסף צור קשר:
שם מלא
טלפון
e-mail
נושא
שיחת חינם
1-800-103-333
לקוחות ממליצים:
  • משה ונעמה כץ, מודיעין
    אחרי כל היסורים שעברתי עם הקבלן, לא האמנתי שאקבל פיצוי ועוד בלי משפט אבל הדוח של צ'ק האוס עשה את העבודה והקבלן הגיע כמו גדול לתקן את נזקי הרטיבות