חזרה לשגרה אחרי שריפה בהקשרי בדק בית

נזקי שריפהבית שעולה באש הוא הסיוט הגדול ביותר של כל אדם. מעבר לרכוש הפרטי שמושמד בשריפה, יש צורך בהמון התרוצצויות לאחר כיבוי השריפה: הגשת תביעה לביטוח, שחזור מסמכים, תאום עם אנשי מקצוע לצורך שיקום הבית וכדומה. אבל יש שרות חשוב נוסף שחשוב לעשות לאחר כיבוי השריפה: בדיקת מבנים. מהו השירות, מדוע הוא חשוב ומי מוסמך לבצע אותו- על כך במאמר שלפניכם.

בדיקת מבנים אחר שריפה

בדיקת מבנים אחרי שריפה מתבצעת על ידי מהנדס בניין מוסמך, מומחה לנזקי אש ומבנים מסוכנים, וצוות בינוי מקצועי (לרבות מהנדס קונסטרוקציה, במקרה הצורך). בדיקה זו בודקת נזקים שנגרמו לבית בעקבות השריפה, שיש צורך להתייחס אליהם בעת שיקום המבנה. נזקים כאלו עלולים לכלול: נזקים לשלד הבניין (שנגרמו עקב חום של מאות מעלות צלזיוס), נזקים לתשתיות (צינורות גז, מים, חשמל וכד'), נזקים שנגרמו לאלמנטים בטיחותיים (לרבות קירות תומכים) ועוד. ממצאי הבדיקה מתועדים בפרוטרוט בידי המומחים והם אף מפרטים מה נדרש לעשות כדי לתקן אותם. דו"ח בדיקת המבנה מוגש ללקוח ומשמש גם קבלנים שנשכרו כדי לשפץ את המבנה לאחר השריפה.

חשיבות הבדיקה

בדק בית לאחר שריפה הנו חשוב מאוד מהבחינה הבטיחותית. ללא בדיקה של מבנים לאחר שריפה, ייתכן כי אלמנטים קריטיים מבחינה בטיחותית, שניזוקו (לרבות שלד המבנה) לא ישוקמו באופן האופטימאלי. דבר זה עלול להוות סיכון לחיי אדם. ראוי לציין כי פעמים רבות הנזק לאלמנטים כאלו אינו נראה לעין בלתי מקצועית ודורש מומחים (עם ציוד מתאים) כדי לאתר אותו. על כן, מסתייעים מומחי בדק בית לאחר שריפה במצלמות אינפרא אדום ובמצלמות תרמיות, כמו גם באמצעים טכנולוגיים אחרים, כדי לאתר את מיקומם והיקפם של הנזקים שנגרמו מהשריפה.

מתי יש לבצע את הבדיקה

חשוב מאוד לבצע את הבדיקה בהקדם, וכמובן, טרם נכנסים להתגורר בבית. כדאי שתיקחו לתשומת ליבכם, כי ייתכן שהבדיקה תקבע כי הבית שנשרף מסוכן למגורים או לכל שימוש אחר. במצב כזה, אסור יהיה לעבור לגור בו לפני שהוא משוקם בצורה המקצועית והבטיחותית ביותר, לפי המלצות המהנדסים הבודקים.

ניסיון והמלצות

כאשר אתם בוחרים חברה שתבצע עבורכם את הבדיקה החשובה הזו, הקפידו שיהיה לה ניסיון בתחום וגם ממליצים. וודאו עם החברה שאת הבדיקה עצמה יבצע מהנדס בניין מומחה בשיקום נזקי אש. לפני ההתקשרות, כדאי גם לבקש לראות דוחות בדק בית לדוגמה וייתכן אף דוח של בדק בית לאחר שריפה, וזאת, על מנת להתרשם הן מנותן השירות מתכניו.

בעת קבלת השירות מחברת צ'ק האוס, אתם נהנים משירות של מהנדסי מבנים בעלי ניסיון רב ועבודה עם מאות לקוחות בסקטור הפרטי והציבורי. מהנדס מבנים המוסמך גם כשמאי מקרקעין יוכל לספק, מלבד דו"ח בדק בית גולמי, חוות דעת איתה תוכלו לפנות לקבלן לביצוע תיקונים בטיחותיים נדרשים.

אל תסמכו על אחרים, סמכו על עצמכם והזמינו בדק בית על מנת לוודא שנזקי השריפה תוקנו במלואם והבית מוכן לחזרת הדיירים.

בהצלחה!

למידע נוסף צור קשר:
שם מלא
טלפון
e-mail
נושא
שיחת חינם
1-800-103-333
לקוחות ממליצים:
  • אורה כ. רעננה
    לארז אריה, מהנדס חברת צ'ק האוס. רציתי להודות לך על עבודתך המקצועית והאמינה בביתי לפני מספר שנים. בזכות חוות דעתך המפורטת והמקצועית, זכיתי בסכום נכבד במערכת המשפט מול קבלן הבניין.