טיפים לרכישת דירה מיד שניה

לא קונים כלאחר יד!

אינספור מקרים של מחדלים ומספר גדול עוד יותר של פעולות נמהרת מידי, הובילה לא מעטים מהלקוחות שלי לעגמת נפש ובלבול. אותו בלבול אשר נגרם, לאחר שנדרשו לשלם מאות ואלפי שקלים, כפיצוי לקונים מופתעים. או במקרים אחרים, לאחר שנוכחו לדעת, שהקיר אשר סובב את החלון שלהם, מלא בסדקים קטנים כקמטוטים על פניה של קשישה שלא ראו בעת ההתרשמות מהדירה.

הסיפורים המהלכים אימים מאחורי רכישות ומכירות של דירות יד שניה, הביאו אותי לידי רצון להפיח מעט ידע באשר לחשיבות הבדיקה הנוספת לפני החתימה על החוזה הסופי ואפילו מצד המוכר, לפני מכירת הדירה.

סוף מעשה במחשבה תחילה הוא בדיוק הפרמטר שנמדד במקרה זה של עסקה בעלת מאפיין כלכלי ופסיכולוגי רגיש זה אשר יכול לתרום לקונה מחד ולמוכר מאידך.

בדק בית – מכה כלכלית או יצירת הזדמנויות?

אחרי יותר משני עשורים בעבודה מול קבלנים, מוכרים, קונים, משקיעים, וכיוצא באלה, ההמלצה על ביצוע בדק בית לפני רכישת דירה מיד שניה מובילה למסקנה אחת. היכולת ליצור הזדמנויות תוך קבלת מידע מעמיק ושימושי יותר באשר לדירה יוצר לנו אפשרויות מיקוח. לא פחות חשוב מכך, יכולת הוכחת תום לב אמיתי לאחר קבלת דוח מפורט מאיש מקצוע אמין, באה כאן לידי ביטוי באופן משמעותי.

מהו כורח תום הלב ומהי חשיבותו בעת מכירת הדירה?

הוכחת תום הלב, כפי שהיא כתובה בחוק חשובה ביותר בעת עסקת מכירת או רכישת הדירה חשובה מאין כמוה ונבדקת בתשומת לב יתרה בבית המשפט, במצבים שונים של אי הסכמות והפרות חוזה, תום הלב בודק את תמימותו של כל אחד משני הצדדים באשר לפרטים מהותיים בעסקה עצמה, כפי שהוגדרו בחוק, בכללם גם בכל הקשור למצבו התקין והתקני של דירות יד שנייה (לפחות).

בדק בית מקצועי, ימנע מכם זימונים מפתיעים לבית משפט וליצור פעולת "שלח ושכח" עם מסירת וקבלת המפתחות.

מקדימים בדיקה למכה…

באשר לקונים, כמובן שהחוק במדינת ישראל שומר ומגן עליכם, אבל לצערי רבים מאתנו נתקלו בתהליכים משפטיים המתנהלים בעצלתיים, אז כמו שאומרים, "למה להיכנס לזה מלכתחילה?"

כך תחסכו בהפתעות בלתי צפויות וגם במחיר הנכס

טיפ שעשוי להישמע מפתיע בפשטות הביצוע שלו, הוא בדיקת בדק הבית לצורך הורדת מחיר הנכס, זהו "טריק", שלקוחות רבים זונחים כתוצאה מטמינת הראש בחול והמחשבה ש"יהיה בסדר", חשיבה שרק עליה הייתי יכול לכתוב מאמר מעולה על תחום רכישות דירה מיד שנייה בלבד! דירה מיד שניה תהיה תמיד בעלת פגמים קלים למיניהם שהמוכר ירצה להעלים מעיניכם, דבר טבעי ואנושי (וישראלי) לחלוטין.

הזמנת בדיקת נכס הנדסית, עשויה לחסוך לך אלפי שקלים ממחיר הנכס גם במקרים של תקלות ופגמים קלים יחסית ש"אפשר לחיות איתם". אותם אחוזים, עשויים להיות משמעותיים ביותר, בעת בקשת המשכנתא מהבנק.

תקופת אחריות קבלן ושימור זכויות הרוכש השני

במקרים רבים, קוני נכס מקבלן מוכרים את דירתם החדשה לדיירים הבאים אחריהם כבר אחרי שנה או שנתיים מקבלת המפתחות לידיהם, בין אם זה מפאת אי היכולת לעמוד בתשלומי המשכנתא, חובות, רצון להשקעה ועוד. בדיקת דירה מיד שניה, אשר בגלגול הקודם שלה נרכשה מקבלן, תעניק למוכרים זכות לפיצוי ולכם זכות נוספת למיקח או קלות יתרה במסע ומתן לאחר חתימה על זיכרון הדברים, תקופת בדק הבית, כלומר, תקופת האחריות של הקבלן שתכנן ובנה את הנכס, משתנה בהתאם לסוג הנזק.

בדיקת בדק בית, בין אם זה מצד המוכר ובין אם זה מצד הקונה לפני מכירת הנכס חשובה גם במקרים של דירות חדשות יחסית לפני תום תקופת האחריות.

עומדים בפני רכישת דירה כזאת? צאו מנקודה של ידע, הבהירו למוכרים שמאחר שביתם עדיין חדש על אף שנחשב כדירה מיד שניה, האחריות והנטל על ביצוע תיקונים נדרשים מוטלות שתיהן על הקבלן – טיפ אנושי מעולה שתרם לקידום עסקאות נדל"ן לא מעטות לאורך השנים.

המאמר באדיבות איציק מאיר מנכ"ל חברת פלס בדק בית.
למידע וטיפים נוספים כנסו לאתר חברת פלס

נשמח לסייע גם לכם כפי שסייענו לאלפי לקוחות אחרים שדרשו וקיבלו את הבטחון והתמורה הכספית המלאה לנכס שרכשו
התקשר עכשיו לשיחת ייעוץ חינם 1-800-103-333 או צרו קשר

למידע נוסף צור קשר:
שם מלא
טלפון
e-mail
נושא
שיחת חינם
1-800-103-333
לקוחות ממליצים:
  • איתן ודינה, ראשלצ
    כבר מהרגע שהתקשרת ונתת את ההסבר הממצה לוידאו ששלחתי הבנתי שמדובר במקצוען. הגעת בזמן שתאמנו, בצעת את עבודתך ושלחת את הדוח כמה ימים לאחר מכן. ברגע שהקבלן ראה את הדוח הוא החוויר. בוא נאמר שזה ענה על כל דרישותינו ואף מעבר לכך- התיק מעולם לא הגיע לבית המשפט... ארז, יצאת גדול.