כיצד להסתייע בטכנולוגיה לצורך בדיקת כדאיות בדק בית

בעת מעבר לדירה חדשה, יש צורך בעריכת בדק בית על מנת לוודא את תקינותה. יחד אם זאת, לעיתים בעלי דירות חוששים להזמין שירותי בדק בית מקצועיים, שבסופו של דבר לא יעלו מאום בחכתם ולכאורה יבוצעו לחינם. לצורך סוגיה זו מתגייסת הטכנולוגיה שמאפשרת לערוך בדיקת כדאיות בדק בית באמצעות וידיאו. בשיטה זו בעלי הדירה מצלמים בוידיאו את הדירה ושולחים אותה לחברה מקצועית לקבלת חוות דעת ראשונית אודות כדאיות בדק הבית.

אילו ליקויי בנייה ניתן לאתר עם צילומי ווידאו

עם צילומי וידיאו ניתן לאתר סוגים רבים של ליקויי בנייה, ביניהם רטיבות ונזילות, כתמים ועובש בקירות. כמו
כן, ניתן לאתר באמצעותם סדקים בקירות, בעיות ריצוף וחיפוי אריחים, בעיות איטום ובעיות צבע וטיח. מומלץ ללוות את הסרטון בתיאור מילולי של הבעיה, מתי הופיעה לראשונה, אם היא החמירה עם הזמן, וכל מידע אחר שיתרום לזיהוי מקור הליקוי ומידת חומרתו.

כיצד נעזרים בוידיאו לבדיקת כדאיות בדק בית

בשיטת הוידיאו ניתן לשלוח לחברה מקצועית תמונות שצולמו במצלמה ביתית או דרך מכשיר הסמארטפון. צילום במכשיר פלאפוןבמהלך הצילומים יש להתמקד בכל ליקויי הבנייה שהסבו את תשומת ליבכם, קלים כחמורים. כמו כן, עדיף להתייעץ עם גורם מקצועי אודות האזורים והמקומות שיש לחפש בהם ליקויי בנייה. את צילומי הוידיאו חשוב לבצע באופן ברור עם תאורה חזקה ככול האפשר. בנוסף, על מנת שאפשר יהיה לשמוע את הסברי ודברי המצלמים באופן ברור, חשוב לבצע את הצילומים בסביבה שקטה ככל האפשר, ללא קולות, רעשים ודיבורים ברקע.

שליחת צילומי וידיאו לקבלת חוות דעת ראשונית

את צילומי הוידיאו המתקבלים יש לשלוח לחברה מקצועית באמצעות קובץ במייל. לצילומים אלו אפשר לצרף שאלות שונות הקשורות לליקויים חשודים בדירה. חברת בדק הבית תספק על פי הצילומים ניתוח מצב, ותשלח לבעלי הדירה חוות דעת ראשונית אודות סוג וחומרת הליקויים בדירה ועלויותיהם הצפויות. במקרים רבים חברת בדק הבית תשלח גם קישורים למידע נוסף, העוסק בליקויים שנמצאו. יש לציין כי חוות דעת ראשוניות אלו ניתנות במרבית המקרים בחינם, ורק במידה שיש צורך בבדיקות מקצועיות נוספות ייגבה מבעלי הדירות שכר טרחה.

מדוע לא להסתפק בבדק בית עצמאי

לאחרונה מוצע ברשת האינטרנט מידע עבור בדק בית בשיטת "עשה זאת בעצמך". על פניו, מדובר בשיטה חסכונית המאפשרת לעוברים לדירה חדשה לבדוק בכוחות עצמם את ליקוייה, וכך לחסוך בעלויות שירותיה של חברה מקצועית. ראשית, חשוב להבין כי ממצאי בדיקת וידיאו מהווים ממצא ראשוני שבהחלט יכול לספק קנה מידה לצורך בעריכת בדק בית מקצועי, אך לא הרבה מעבר לכך. הבנת משמעות ליקויי הבנייה והיכולת ניתוחם אינן אפשריות בקורס אינטרנטי מזורז, ולכן ממצאי הבדיקה העצמית והערכתם אינם יכולים לעמוד כטענות קבילות או להוות ראייה מוצקה בבית המשפט. במילים אחרות, על מנת לקבל חוות דעת והערכה מדויקת של חומרת הנזק ועלויותיו, חייבים לפנות לקבלת סיוע מקצועי.

כדאיות בדק בית מקצועי

שירותי בדק בית אמנם אינם זולים, אך כמו כל דבר בחיים יש להשוותם למידת החיסכון והרווח הגלומים בהם. בדק בית ללקויי בנייה המבוצע על ידי מהנדס מוסמך מאפשר לזהות ולאבחן כל סוג של ליקוי, גם כאלו שמצלמת הוידיאו אינה יכולה לאתר. לשם כך יש להיעזר בציוד מיוחד ומתקדם. כמו כן, רק גורמים מקצועיים יכולים לספק חוות דעת מדויקת אודות חומרת הליקוי, אופן תיקונו ועלויותיו, בעוד חוות דעת מהוות אסמכתא בנושא והינן קבילות בבית משפט. מעבר לכך, פנייה לגורם מקצועי עשויה בהחלט לחסוך לבעלי הדירה אלפי ועשרות אלפי שקלים הנדרשים לתיקון הליקויים. מדובר בליקויים שגילויים מחייב את הקבלן או את היזם לפעול לתיקונם, או לספק פיצוי הולם.

למידע נוסף צור קשר:
שם מלא
טלפון
e-mail
נושא
שיחת חינם
1-800-103-333
לקוחות ממליצים:
  • נאוה ע. רחובות
    לפני כחודש הגעתם לדירה הממוקמת בעיר רחובות שאני ובעלי רצינו לקבל מהקבלן. אני ובעלי מעריכים את עבודתו המקצועית של המהנדס הבניין שהגיע לבצע את הבדיקה ובזכות הייעוץ המקצועי וחוות דעתו המיומנת, דרשנו לתקן את הליקויים שהמהנדס איתר במהלך הבדיקה. גם בבדיקה החוזרת שדרשנו, מהנדס חברתכם הגיע לבדיקה חוזרת לוודא שהתיקונים אכן בוצעו. היום, אנו מאושרים לגור בבית ללא ליקויים! תודה מקרב לב!