ליקוי אחר ליקוי – האמת יוצאת שוב בחדשות

חלון שבור מאבד את חוזקו - אילוסטרציהלא עבר זמן רב מאז אסון המרפסות שרק בנס לא גבה נפשות ופתאום, שוב אנו נחשפים לאמת העגומה בישראל. : חיפוי זכוכית שנפל ממגדל יוקרה בת"א. מדאיג מאוד שבתגובה לעניין זה התבטאו חברת הבנייה והקבלן באמירה הבאה: "מדובר בזכוכית מחוסמת, בסטנדרט הבטיחותי הגבוה ביותר, אשר מונע סיכון לסובבים במקרה של היסדקות. היסדקות זכוכית מחוסמת הנה שכיחה ואופיינית במגדלים המחופים בקירות מסך, ובעיקר במקרים בהם מותקנת זכוכית בידודית כפולה. החברות פעלו מיידית לתיקון החיפוי".

אז זה שהחברות פעלו מייד לתיקון החיפוי, זה פחות מעניין. אף אחד לא ציפה אחרת. אבל איך ייתכן שחברה טוענת (ואולי המדיה עיוותה את התגובה?) שהבניין שבנתה אינו בטוח. האם הדיירים חייבים להכיר את המפרט ולהבין מה בטוח ומה לא? הרי בנס לא נגרם כאן אסון של ממש. האם הדיירים מיודעים בכך לעובדה שהסדקות זכוכית מחוסמת שכיחה ואופיינית? האם זה אמור לעניין אותם?

בישראל כמו בישראל, לא קמות ועדות חקירה עד שקורא אסון וחבל שכך, היכן הרגולטור שצריך?

האסונות האחרונים רק מדגישים שאין לסמוך רק על טוב ליבם של קבלנים בישראל. חשוב לבצע בדק בית עם חברה למודת ניסיון כדי שלא נמצא את עצמנו או את בני ביתנו חלילה, בפעם הבאה, בתוך הסיטואציה עצמה. לא שבדק בית מבטל לחלוטין כל סיכון שדבר מה יקרה ובהחלט ישנם דברים שנעלמים גם מהבודקים, במיוחד בכל מה שקשור לחוזק חומרים בדברים שאינם נגלים לעין ולמכשור המתאים. יחד עם זה, אנו בצ'ק האוס מודעים היטב לקלות הראש בה נוקטים קבלנים רבים, החל בבחירת חומרים וכלה בביצוע רשלני. וככל שהדבר תלוי בנו ובניסיוננו, מנענו עד כה את ההשלכות של אלפי ליקויים שאף יכלו לעלות ליושבי המבנה בבריאותם.
אל תקחו צ'אנס על החיים שלכם. הזמינו בדיקה כדי שתדעו שעשיתם ככל יכולתכם ובחרתם בטוח.

למידע נוסף צור קשר:
שם מלא
טלפון
e-mail
נושא
שיחת חינם
1-800-103-333
לקוחות ממליצים:
  • איתן ודינה, ראשלצ
    כבר מהרגע שהתקשרת ונתת את ההסבר הממצה לוידאו ששלחתי הבנתי שמדובר במקצוען. הגעת בזמן שתאמנו, בצעת את עבודתך ושלחת את הדוח כמה ימים לאחר מכן. ברגע שהקבלן ראה את הדוח הוא החוויר. בוא נאמר שזה ענה על כל דרישותינו ואף מעבר לכך- התיק מעולם לא הגיע לבית המשפט... ארז, יצאת גדול.