למה צריך פיקוח הנדסי?

תמונת אילוסטרציה של תוכניות הנדסיות מקופלות על השולחןרבים מאוד מאלו שבונים את בתיהם באמצעות קבלן, שוכרים את שירותיו של מפקח הנדסי. מהם היתרונות הטמונים בפיקוח הנדסי? כדי לסקור את יתרונות השירות, כדאי להבין קודם כל מהו פיקוח הנדסי ואחר כך- מדוע כל כך חשוב לבצע אותו.

מהו פיקוח הנדסי?

פיקוח הנדסי הוא שירות המסופק על ידי אנשי מקצוע מתחום הבנייה (לרבות מהנדסי בניין, מודדים מוסמכים וכד') אשר מוודא, כי הבנייה המבוצעת על ידי הקבלן מתנהלת לפי המוסכם ובאופן התקני והבטיחותי ביותר. הרציונל הוא פשוט: מאחר והלקוח אינו בקי ברזי ענף הבנייה, הוא שוכר את שירותיו של איש מקצוע, כדי שיוודא עבורו שהבנייה מתנהלת באופן האופטימאלי, המוסכם בין הצדדים. ניתן להזמין פיקוח הנדסי למשך כל תקופת הבנייה ואפילו החל משלב התכנון. לחילופין, ניתן להזמין את השירות רק לשלבי בנייה מסוימים (למשל- בעת ביצוע שלד המבנה) או במהלך שיפוץ יסודי, המבוצע בידי קבלן שיפוצים.

מדוע צריך פיקוח הנדסי?

פיקוח הנדסי חוסך ללקוח הפסדים כספיים ועגמת נפש רבה, משום שהוא מונע מלכתחילה ליקויי בנייה, שחלקם עלולים להיות מסוכנים. כך למשל, פיקוח בשלב בניית השלד מונע מצב בו שלד הבית מתגלה בדיעבד כמסוכן, כי לא הקפידו על בנייתו בהתאם לתקנים המקובלים. לחילופין, יכול פיקוח הנדסי בשלב הבנייה למנוע ליקויים בהנחת התשתיות בבית (חשמל, מים, גז וכד') או בשלבי התקנה של חלונות, דלתות וכד'. פיקוח בידי מהנדס גם חשוב, כדי לוודא שהקבלן משתמש בחומרים ובמפרטים שהלקוח הזמין ושילם עבורם ולא בחומרים זולים יותר. כך למשל, אם הזמין הלקוח מטבח בעל מפרט שיש מסוים וארונות מסוג ספציפי, יוודא השירות כי הקבלן אכן מספק ללקוח בדיוק מה שהוסכם. כדאי לציין שבנוסף לפיקוח הנדסי, קיימת אצל נותני השירות בתחום זה גם אפשרות להזמין בדיקה הנדסית. בשונה מפיקוח, הבדיקה מתבצעת לאחר שבוצע שלב מסוים בבניה. בעוד שפיקוח הנדסי ימנע מלכתחילה את היווצרות הליקוי, בדיקה הנדסית תחשוף אותו לאחר שכבר בוצע, אך תיתן לקבלן הזדמנות להסדיר אותו לפני שהוא ממשיך בתהליך הבנייה. על כן, אופן ההתנהלות המומלץ ביותר הוא להזמין גם פיקוח הנדסי וגם בדיקה הנדסית, כדי לוודא שהכול בוצע כשורה.

למידע נוסף צור קשר:
שם מלא
טלפון
e-mail
נושא
שיחת חינם
1-800-103-333
לקוחות ממליצים:
  • שמרית ודני ביטון, מודיעין
    כשקנינו דירת גן חדשה לא היה לנו ספק שנבחר בכם שוב. בדקתם לנו את הדירה הראשונה לפני כ-10 שנים וסייעתם לנו במאבק מול קבלן עקשן וסרבן שסירב לטפל בליקויי בניה חמורים. הפעם, אומנם, לא היו ממצאים חריגים, אבל לפחות אנחנו יכולים לישון כעת בשקט.