מס שבח מקרקעין

אדם סופר כסף - תמונת אילוסטרציהזהו לא רק אחד המיסים המטרידים ביותר בכל הנוגע למכירת דירה, הוא גם אחד המורכבים שיש. מס שבח מקרקעין הוא מס שממש לא פשוט לקבוע את שיעורו וכדי שזה ייעשה בצורה המקצועית ביותר, אתם זקוקים למומחה בתחום. שמאי מקרקעין מבית צ'ק האוס הוא בדיוק אחד כזה.

קודם נעשה סדר: מהו מס השבח למקרקעין?

לפני כמה שנים קניתם דירה באזור מסוים. התגוררתם בדירה תקופה מסוימת ובזמן הזה האזור שסביבכם התפתח, נעשה פופולארי ומבוקש ומחירי הקרקעות עלו בו פלאים. כך גם הדירה שלכם. היום אתם רוצים למכור את הדירה- מה שאומר שתזכו לרווח נאה בעת המכירה. דיני מקרקעין קובעים כי על הרווח שתפיקו מהמכירה אתם צריכים לשלם מס שבח.
רבים מאיתנו, בעקבות הנאמר כאן, מחפשים דרכים שונות לקבל פטור מלא או חלקי מאותו מס שבח מקרקעין. תתפלאו לדעת כי לרובינו אכן מגיע פטור מסוים, אבל כדי לדעת באמת האם גם לכם מגיע אחד כזה, אתם צריכים להיעזר במומחה שמאות מקרקעין.

מה בין שמאי מקרקעין לבין מס שבח מקרקעין?

לפי דיני מקרקעין, מס השבח מחושב על פי ההפרש בין הסכום בו נמכרה הדירה לבין הסכום בו נקנתה. עד כאן, פשוט וקל. מכאן, זה מתחיל להסתבך: תקנות מס השבח מתחשבות גם בהוצאות עימן התמודד בעל הדירה כדי להשביח אותה (שיפוץ נרחב למשל) ונתונים רבים נוספים כמו מספר השנים שהתגורר בדירה הזו. כדי להבין מי נגד מי, אתם זקוקים לשמאי.
שמאי מקרקעין יידע בדיוק כמה מיסים תצטרכו לשלם

שמאות מקרקעין באה להעריך את שווים של נכסי נדל"ן. מאחר וכל נכס שונה ממשנהו, השמאי צריך לבחון את הנכס בפני עצמו, כדי לקבוע כמה הוא שווה. לאחר שקבע את שוויו, יוכל השמאי לקבוע כמה מס שבח מקרקעין צריך לשלם בעל הנכס. והאמינו לנו, מדובר בכל כך הרבה שיקולים, שלא תוכלו לעשות לבדכם.

דרך נוספת לבירור גובה המס: מחשבון מס שבח מקרקעין

ראשית- מדובר בכלי שיוכל רק לתת לכם מושג לגבי גובה המס. זהו לא מכשיר מדויק לחלוטין, מהסיבה הפשוטה- הסעיפים כה רבים, שהכל יכול להשפיע על שיעור המס. כפי שתוכלו לראות בכל אתר שמציע מחשבון כזה, רשימת הסעיפים בלתי נגמרת. אבל עדיין, תוכלו בעזרת הכלי הזה לברר – באופן כללי בלבד – כמה מס תצטרכו לשלם.

האם אוכל למכור דירה ללא היטל השבחה?

רישום מקרקעין בישראל יכול להתבצע רק אם הוטל על הנכס מס שבח או שבעליו קיבל פטור מלא. דירה שלא כוללת את אחת מהאפשרויות האלה, לא תוכל להירשם בטאבו. ללא רישום מקרקעין מסודר עסקת נדל"ן לא יכולה כמובן להתקיים ולכן אין אפשרות להימנע מהתהליך בכל מקרה.
יחד עם זאת, בעזרת שמאי מקרקעין מקצועי ואם זה אפשרי, אז גם בהתייעצות עם עורך דין מהתחום, תוכלו להפחית משמעותית את המס או לקבל פטור מלא ממנו. כפי שאמרנו בתחילה: רבים מאיתנו, אזרחי ישראל, זכאים לפטור מלא מאותו מס שבח מקרקעין.

למידע נוסף צור קשר:
שם מלא
טלפון
e-mail
נושא
שיחת חינם
1-800-103-333
לקוחות ממליצים:
  • יוסף דוידי – נציג הדיירים שכ' עיר הימים, נתניה פנינו אל צ'ק האוס לאחר המלצה של מכר ובעקבות אסון המרפסות בחדרה. ידענו שהדירה שרכשנו נרכשה מאותו קבלן והחלטנו שלא לקחת סיכון מיותר. היות ואנו קבוצת רכישה שהתארגנה מראש, שמחנו לקבל הנחה יפה במחיר בדק הבית לבדיקת כלל הדירות בפרויקט. בצעתם את עבודתכם נאמנה וכולנו בטוחים שסייעת לנו להמנע מהתקופה הלא נעימה שעוברת על לא מעט רוכשי דירות מקבלן, במהלך איתור ליקויים - רטיבות וליקויי בטיחות אחרים, במסגרת השנה ראשונה. המון תודה