רישום מקרקעין – טאבו

מסמכים שונים במאגר הטאבו - אילוסטרציה'תרשמו את הנכס בטאבו ותוכלו לצאת לדרך'. כמה פעמים שמעתם משפט כזה ולא הבנתם על מה מדובר? ומה זה בכלל רישום מקרקעין? יש כאן הרבה דברים שצריך להבין. ובשביל זה אנחנו כאן- כדי להסביר לכם.

למה אנחנו נדרשים לבצע רישום מקרקעין?

פעולת רישום המקרקעין באה להבטיח תיעוד מלא של כל נכסי הנדל"ן בישראל. כידוע לכולם, עולם הנדל"ן פרוץ ומעניק לרבים הזדמנות להונאות ורמאויות. לא חסרים מקרים כאלו, שנעשים מידי יום כמעט. רישום מסודר בא למנוע מצבים כאלה.

רישום מקרקעין חושף בפנינו את כל פרטי הדירה

לשכת רישום מקרקעין היא המקום בו תוכלו לדעת בוודאות מה מצב הדירה וההיסטוריה שלה, מבחינת הבעלות ועסקאות המכירה שבוצעו בה עד היום. רישום מקרקעין, שנקרא גם טאבו, צריך להיעשות בתום כל עסקה למכירת נכס נדל"ן. כך אתם יכולים לדעת בדיוק כמה פעמים נמכר הנכס, למי ובאיזה סכום.

…וכך נדע האם יש שעבודים או עיקולים על הנכס

אחד החששות הגדולים של כל אחד בעת ביצוע עסקת נדל"ן הוא לגבי הבעלות על הדירה: האם מי שמוכר לנו את הדירה הוא אכן הבעלים או שיש עליה עיקולים ושעבודים? ישנם פרטים רבים שכולל הנכס ויכולים להשפיע על הקונה, אפילו בנושאי מס מקרקעין.

וזה תפקיד נוסף של רישום מקרקעין: נסח טאבו אמור לכלול את כל הפרטים של הנכס, מהשטח והגודל המדויק שלו ועד הבעלים החוקיים והשעבודים. כך, כשמקבל הקונה את הנסח, הוא יכול לדעת הכל על הדירה ולהיות רגוע כי מדובר בעסקה שלא תגרור בעקבותיה נושים או חייבים מתקופות קודמות.

בדקו רישום מקרקעין בכל מצב

גם אם בעל הדירה נראה אמין, זה לא מספיק. ייתכן ויש שעבודים או עיקולים על הדירה שאפילו הוא לא מכיר. בנסח הטאבו של הדירה רשומות הערות אזהרה, שנוגעות בדיוק לעניין הזה. בדיקה אצל רשם מקרקעין מוסמך תגלה הכל. אל תוותרו עליה בשום מצב.

איך אפשר לשים ידינו על נסח טאבו?

האפשרות הטבעית היא להגיע אל לשכת רישום מקרקעין (יש תשע כאלו בכל רחבי הארץ) ושם לבקש את הנסח. אבל במקרים רבים, ההמתנה בלשכות הללו ארוכה מאוד, משום שהליך של רישום מקרקעין לא קצר במיוחד. האפשרות השנייה והטרייה יחסית היא להוציא נסח כזה דרך אתרים מורשים באינטרנט.

שימו לב כי כל הוצאה של נסח כזה דרושה באגרה, אך באינטרנט יש אפשרות לצפות בנסח ולא להפיק אותו בפועל. מומלץ לצפות בנסח בראשית העסקה ולהוציא אותו באופן סופי לפני החתימה. תתפלאו לדעת שבמקרים רבים הנסח עוד יכול להשתנות בפרק הזמן הזה.

במקרים רבים רישום מקרקעין לא מתבצע כהלכה

לצערנו, כמחצית המדירות בישראל לא רשומות בטאבו. המצב הזה מביא לפרצות רבות וחוסר דיוק בעסקאות נדל"ן, שמביא להפסדים רבים עבור הרוכש. למען הסדר הטוב, בדקו את נסח הטאבו של הדירה ובמקרה שאתם הצד המוכר- בצעו רישום מקרקעין כהלכה.

למידע נוסף צור קשר:
שם מלא
טלפון
e-mail
נושא
שיחת חינם
1-800-103-333
לקוחות ממליצים:
  • איתן ודינה, ראשלצ
    כבר מהרגע שהתקשרת ונתת את ההסבר הממצה לוידאו ששלחתי הבנתי שמדובר במקצוען. הגעת בזמן שתאמנו, בצעת את עבודתך ושלחת את הדוח כמה ימים לאחר מכן. ברגע שהקבלן ראה את הדוח הוא החוויר. בוא נאמר שזה ענה על כל דרישותינו ואף מעבר לכך- התיק מעולם לא הגיע לבית המשפט... ארז, יצאת גדול.