שמאי מקרקעין במרכז

הסיוע של שמאי מקרקעין נדרש פעמים רבות, כיאה למורכבות של תחום הנדל"ן כולו. ובכל זאת, על רקע מגוון האפשרויות הרחב העומד בתחום, רבים לא יודעים כיצד לבצע את הבחירה המושכלת ביותר של שמאי מקרקעין. המאמר הבא ינסה לעשות לכם קצת סדר בבלגאן בהתייחס לדגשים החשובים שצריכים ללוות אתכם בבחירת שמאי מקרקעין במרכז הארץ.

הכול מתחיל מההכשרה המקצועית
שמאי מקרקעין, חשוב להדגיש כבר בנקודה הזו, מבוסס על גוף ידע נרחב במיוחד. על השמאי להיות בקיא, עד רמת היסוד, בנושאים דוגמת כלכלה, יסודות הבנייה, חקיקה, דיני מיסים ועוד. המשמעות הישירה של כך היא שנדרש שהוא יעבור הכשרה מקצועית מקיפה: מבחינה מעשית, תואר ראשון, מעבר של שלוש שנות לימודים בתחום, התמחות בת שנה או שנתיים ומעבר מבחן הסמכה מטעמה של מועצת שמאי המקרקעין במשרד המשפטים. לכן, חשוב לוודא כי השמאי אכן מחזיק ברישיון, שמעיד על כך שעבר את ההכשרה המקיפה הזו.
כמו בכל תחום, מומלץ לבחון את המוניטין של השמאי, לסקור חוות דעת אודותיו (כולל כאלה הנמצאות באינטרנט) או אפילו להתרשם מרמת המקצועיות שלו בשיחת ההיכרות.

בחינת סוג השירותים
שמאות מקרקעין כוללת בתוכה שורה ארוכה של תחומים, אשר אין זה מובן מאליו כלל שהשמאי המיועד יהיה בקיא בכולם באותה מידה. יש שמאים אשר פועלים בעיקר להערכת שווי נכסים, החלק המרכזי של המקצוע, אם כי תחומים אחרים אפשריים בהחלט: בדיקות שמאות לצורך מיסוי מקרקעין, לדוגמא, או שמאות נכס טרם לקיחת משכנתא. כמובן שככל שהשמאי הוא בעל "ארגז כלים" רחב יותר כך סביר שהוא יוכל לשרת את הלקוח שלו בצורה המלאה והמקיפה ביותר – דבר שמונע מהלקוח פניה לבעלי מקצוע אחרים.

ואיך אפשר בלי אזור הפעילות?
בעת בחירת שמאי מקרקעין במרכז צריך לבדוק, ובכן, שהשמאי אכן פועל באזור גיאוגרפי זה. הסיבה לכך היא שהערכת השווי של נכס מסוים לא יכולה להתבצע מבלי שמתבוננים על נכסים אחרים הסמוכים לו, כמו גם הסביבה הנדל"נית כולה. שמאי מקרקעין המתמחה בהערכת שווי נכסים באזור המרכז, לכן, יוכל לספק ללקוחות שלו את ההערכות המדויקות ביותר, המבטאות את השוק הספציפי הזה במידה הרבה ביותר.

למידע נוסף צור קשר:
שם מלא
טלפון
e-mail
נושא
שיחת חינם
1-800-103-333
לקוחות ממליצים:
  • שולה ואהרון צ. גבעת שמואל
    קבלנו ממך חוות דעת ומסרנו לקבלן אשר מיד ביצע תיקונים על ידי אנשי מקצוע מטעמו על מנת לתקן את הליקויים שציינת בדו''ח... חשוב לנו לציין את השירות החם, האדיב וכמובן המקצועי שלך. טוב לדעת שיש במדינתנו הקטנה עדיין אנשי מקצוע המעניקים שירות באיכות גבוהה...