4 פרטים חשובים שודאי לא ידעת על בדק בית

חשוב לדעתבנושא בדק בית, כמות המידע ברשת האינטרנט היא בילתי נדלית. החל מתיאור הליך בדק הבית על פי ראות עיניה של החברה המבצעת, דרך ההסברים אודות דו"ח בדק בית וכלה במילון מושגים בנושאים הנדסיים ואחרים, אשר מחברים את הקורא (באתר) אל התחום. יחד עם זאת, חשבתי לנכון לציין בפניכם מספר עובדות אשר סביר להניח שאינכם מכירים וקשה להעריך את הסיכויים שתפגשו בהם במקום אחר או בעת התהליך עצמו.

עובדה מספר 1: ליקוי הבניה הנפוץ ביותר = ליקויי טיח וצבע

לא רק שמדובר בליקויי הפופולרי ביותר, לרוב, הוא הדבר הראשון שנראה לעין. במקרים מסוימים ישנם ליקויי נסתרים וחבויים "במעמקי" הקילוף על הקיר אולם אין ספק שליקויים בטיח וצבע זוכים במקום הראשון. לעיתים מדובר בליקוי שנוצר כתוצאה מביצוע לקוי (אשר לא בהכרח בא לידי ביטוי כבר בקבלת דירה חדשה מקבלן) ולעיתים, כאמור למרות שהסממנים הם רק "על פני השטח", הליקוי נובע כתוצאה מליקוי חמור יותר במבנה. על כן, החשיבות בביצוע בדק בית קפדני גדולה! במקרה שלא מדובר בביצוע ליקוי, פעמים רבות הדבר בא לידי ביטוי כתוצאה מצרה אחרת, למשל, רטיבות שחדרה למקום בו נראה הליקוי.

עובדה מספר 2: מספר הפעמים שדו"ח בדק בית מגלה ליקויים בשווי ערך נמוך (מאות עד אלפי שקלים בודדים) הוא נמוך מאוד

בישראל, כמו בישראל, ישנם קבלנים שיעשו הרבה על מנת להוזיל את העבודה "מתחת לפני השטח". מצב זה הוא גורם יסודי לליקויי בנייה רבים אותם חברות בדק הבית תופסות, כבר בשלב המסירה. מהניסיון האישי שלי, אוכל להעיד על כך שמספר הפעמים שהליקויים לא הצדיקו את שווי הבדיקה היה נמוך מאוד.

עובדה מספר 3: שני התחומים בהם מתקיימים מרבית הויכוחים עם הקבלן המבצע הם: ריצוף ורטיבות

ולא בהכרח בשל עלות התיקון עצמו…

קחו למשל את עניין הריצוף: מאחר ולא תמיד ישנם אריחי ריצוף זהים לצורך ביצוע תיקוני הריצוף קיימים מיקרים בהם הקבלן נאלץ להחליף משטחי ריצוף שלמים (ישנם פסקי דין ותקדימים) , בנוסף לעלות התיקון הישירה ישנם עלויות עקיפות בעת החלפת הריצוף כגון אי יכולת להתגורר בנכס דיור חלופי הוצעות מעבר וכו , כל אילו עשויים לגרום לקבלן לא לבצע את תיקוני הריצוף הנדרשים.
ולמרות הויכוחים, אין ערעור על קביעה מדוקדקת של מומחה חברת בדק בית עם ניסיון. בטח ובטח כאשר תקדים משפטי מגבה את העניין.

עובדה מספר 4: חיוב הקבלן בשווי ירידת הערך או תיקון בלבד? לפעמים, מדובר בשניהם גם יחד…

ישנם מיקרים בהם בנוסף לליקוים ההנדסיים בשלד המבנה והעלות הגבוהה לצורך בצוע התיקון, תגרם ירידת ערך לדירה. זאת, עקב החשש לתיקון חלקי או לא נכון והחשש כי בעת מכירת הדירה בעתיד עקב גילוי נאות ו"היסטוריה" הבעיתית של הבית מחיר הדירה ירד דרסטית.

צ'ק האוס מספקת שירותי בדק בית עם הערך המוסף של הערכה מקצועית ומדויקת לכל ליקוי בניה על ידי מהנדס בהסמכת שמאי מקרקעין. לפרטים, התקשרו עכשיו 1800-103-333
או השאירו פרטים בטופס יצירת הקשר.
למידע נוסף – חזרו אל דף הבית וקראו עוד על בדק בית בחברת צ'ק האוס

למידע נוסף צור קשר:
שם מלא
טלפון
e-mail
נושא
שיחת חינם
1-800-103-333
לקוחות ממליצים:
  • יבגני וסבטלנה, בת ים
    סבלנו לא מעט מהעובש בקירות עד אשר הגעתם וקבעתם שהעובש הוא באחריות ועד הבית ולא הדירה שלנו. תודה ארז על התמיכה ועל הפקת חוות הדעת המהירה. לא יודעים מה היינו עושים בלעדיך