שמאי מקרקעין בתל אביב

תחום הנדל"ן הוא תחום סבוך, ללא צל של ספק. על מנת להפוך את התמונה למעט פשוטה יותר, בביצוע פעולות דוגמת רכישת או מעבר דירה, חשוב להכניס לתמונה בעלי מקצוע אחרים. שמאי מקרקעין, אשר התפקיד שלו הוא להעריך את השווי של נכסי נדל"ן, עונה על ההגדרה הזו בדיוק. הנה כל מה שחשוב לדעת על תפקידו ועל האפשרויות בבחירת שמאי מקרקעין בתל אביב והסביבה.

קווים לדמותו של השמאי
שמאי מקרקעין עשוי לקחת על עצמו מספר תפקידים עיקריים. ראשית, ואולי מעל הכול, מבצע הוא הערכה מקיפה של נכסים לפני הרכישה שלהם, מה שמאפשר לדעת האם ההצעה המוצעת היא אכן משתלמת. השמאי בודק פרמטרים שונים הנוגעים לנכס, דוגמת היתר הבנייה שלו, בדיקה תכנונית, היטלים, מיסים וכיוצא בזה. יש לתת את הדעת על כך שהסיוע שלו נדרש, במצבים מסוימים, על פי חוק, כמו במקרה של הערכת השווי לצורך תשלום היטל השבחה.
מן העבר השני של המשוואה, מסייע השמאי לבעלי נכס מסוים לדעת מהו השווי שלו בשוק, ובכך לדרוש הצעת מחיר. תרחיש מרכזי אחר הוא זה בו השמאי מבצע הערכה מחודשת של ערך נכס, לאחר שיפוצים, למשל, או אפילו אחרי נזק הנגרם לו (שריפה, בין השאר).

שמאי מקרקעין הם אנשי מקצוע מיומנים, שלמדו את התחום על בוריו. הם יכולים לסייע במקרים רבים, שהעיקריים שבהם הם:

המצאת היתרי בניה וזכויות בניה
תכנון מיסי מקרקעין והפחתתם (לרבות היטל השבחה)
אומדן פיצוי בגין ירידת ערך הנכס, מתן חוות-דעת שמאית לבתי משפט
מתן חוות-דעת שמאית על נכסים בטרם הגשת הצעה למכרז
יעוץ הפקעות למבנים ולשטחים
הכנה וניהול של טבלאות איזון וחלוקה
יעוץ וטיפול בחכירת נכסים
תשלומים ועסקאות למנהל מקרקעי ישראל
פירוק שותפות בנכס
חלוקה של ירושות נכסים
בדיקת נתוני הנכס להשקעה
בדיקת שווי זכויות בנכסיםבנוסף לאמור לעיל, שמאי מקרקעין שמתמחים בתחום העסקי, עוסקים גם בקידום מיזמי נדל"ן, ליווי פרוייקטים, תכנון ובחינת מיסי מקרקעין, הערכות שווי נכסי חברות, קיום משא ומתן לרכישת נכסי נדל"ן, הגשות מכרזים, ועוד

אז איך בוחרים?
בעת בחירת שמאי מקרקעין יש לתת את הדעת על מספר פרמטרים חשובים. הבדיקה החיונית הראשונה נוגעת להכשרה המקצועית של השמאי, כאשר חשוב לוודא כי הוא מחזיק ברישיון מלא בתחום מטעמו של משרד המשפטים. יש לסקור את הניסיון הספציפי של השמאי ואת סל השירותים שהוא מעניק: לעיתים, ניתן לשלב את השמאות עם בחינה אחרת של הנכס, דוגמת איתור ליקויי בנייה, דבר שחוסך מאמצים (או אפילו כספים) רבים.
סוגיה משמעותית אחרת היא האזור הגאוגרפי בו מציע השמאי את שירותיו, אזור שצריך להיות זה בו ממוקם גם הנכס. הסיבה לכך היא שמקצוע השמאות מבוסס לא רק על המאפיינים של הנכס הספציפי, אלא גם אחרים הנמצאים בסמוך לו, באותה סביבה גיאוגרפית. שמאי המכיר את שדה המשחק, לכן, יאפשר להעניק את הערכת השווי המדויקת וההוגנת ביותר עבור הגורמים שהזמינו את שירותיו.

רבים מאיתנו לא מודעים כלל לתחום שמאות מקרקעין, ולכך שהסתייעות בשמאי מקרקעין יכולה לצמצם את הסכומים שנדרש להוציא בעת רכישת נכסי מקרקעין.שמאי מקרקעין יכול ללוות את עסקת רכישת הנכס ולבצע לו בדיקות מקיפות והערכת שווי.
בדיקות אלה הן הכרחיות בכדי שלא נגלה, לאחר שהעסקה כבר התבצעה, את חסרונותיו הנסתרים מהעין של הנכס, דבר העשוי לגרום לעוגמת נפש גדולה, להפסדים כלכליים ולפגיעה באיכות החיים.
זאת ועוד- מתברר כי שמאות מקרקעין גם אינה הוצאה יקרה במיוחד.
במידה ואתם נרתעים מתשלום של אלפי שקלים לשמאי מקרקעין מוסמך, כדאי שתדעו שהתשלום לשמאי לא יעלה, במרבית המקרים, על אחוז אחד מערך העסקה כולה.
המשמעות היא ברורה – תשלום לשמאי מקרקעין היא הוצאה זניחה, שעשויה להבטיח לכם שקט נפשי ולמנוע מכם הפסד של הון רב.תפקידם של העוסקים בתחום שמאות מקרקעין הוא לשמש כמעין מדריך לכל הפעילים בשוק. שמאות מקרקעין דורשת מהעוסקים בה לשמש כצופים נאמנים בשוק המקרקעין, להבין את הגורמים המשפיעים עליו, ולשלוט בצורה יסודית בתחומי הכלכלה, המשפט, ההנדסה והחברה. בזכות זאת יכולות עצותיהם וחוות הדעת שלהם לעזור לכל המעורבים בשוק לשקול את צעדיהם, ולקבל החלטות נכונות ומושכלות בכל הנוגע לשוק הנדל"ן.
אז אם גם אתה עומד לרכוש נכס נדל"ני כלשהו, אל תחשוב פעמיים – שמאות מקרקעין תוכל לסייע לך לוודא את כדאיות העסקה, לדאוג שכספך יושקע במקום הנכון, ושלא תיפול בפח בעסקת נדל"ן כושלת.

התייעץ עם שמאי מקרקעין (קודם) לרכישת הנכס!

שמאי מקרקעין כמורה נבוכים בג'ונגל העירוניאחד הצעדים החשובים ביותר בחיי האדם הוא קניית דירה. חזקה על כל גורם, לפיכך, להתייעץ עם שמאי מקרקעין קודם לרכישה.

קניית דירה היא עניין מסובך, שדורש הכנה מוקדמת ומדוקדקת. כיוון שמדובר בצעד הכלכלי המשמעותי ביותר שתעשו, אתם חייבים להביא בחשבון הרבה מאוד תחומים.

מימון הדירה לדוגמא מעלה שאלות כדוגמת:

האם יש לנו כסף או שנזדקק להלוואה?
האם נקנה דירה חדשה ויקרה מקבלן או שנקנה דירה ישנה יותר ונשפץ אותה על פי טעמנו האישי?
למי שייכת הדירה?
האם המחיר שמבקשים עליה הוא ריאלי?
וכך הלאה שאלות רבות, שמוכרות לכל מי שקנה דירה או שמתכנן לעשות זאת. ניתן לומר כי קניית דירה היא מומחיות, וקשה מאוד לאדם מן הישוב שלא לטעות. כדי למנוע את הטעויות הללו, כדאי להיוועץ עם שמאי מקרקעין לפני קניית הדירה.

מה כבר יכול לקרות?

כל מי שחי בארץ מכיר את הנטייה הישראלית לעשות דברים לבד, ולהאמין שהכל יהיה בסדר. ובכן, המציאות בתחום המקרקעין היא שונה מעט. בואו ניקח דוגמא מתחום אחר. האם הייתם רוכשים רכב משומש על סמך בדיקה אישית בלבד? מובן שלא, ואיש לא יוותר על בדיקת הרכב במוסך. ברכישת דירה המצב הוא אף מסובך הרבה יותר. מחיר דירה גבוה עשרות מונים ממחיר רכב, והטעויות עלולות להיות הרות אסון. נוכלים רבים אורבים לרוכשי דירה תמימים, ומנסים להפיל אותם בפח בשלל שיטות מתוחכמות ומגוונות.

שמאי מקרקעין ימנע אי בהירות

הפתרון הוא מתבקש – יש אנשים שקניית דירות היא המקצוע שלהם, והם הכתובת לפנות אליה. לא מדובר כאן על מתווכים, אלא על אנשים שעוסקים במקצוע של שמאות מקרקעין. שמאי מקרקעין שעובדים בתל אביב עובדים, לרוב עם חברות גדולות ובתי משפט, וקובעים מחירי נכסים שונים ברחבי הארץ. כאשר מתעוררים סכסוכים הנוגעים לנכסים, כמו למשל במקרה של חלוקת רכוש בין בני זוג מתגרשים או בכינוס נכסים, רק שמאי מקרקעין מוסמך יכול לקבוע באופן רשמי את מחיר הנכס. שמאי מקרקעין מגיע אמנם מתחום שמאות מקרקעין, אך עבודתו אינה מסתכמת בקביעת מחיר נכסים, וניתן להיעזר בו גם בתחומים רבים נוספים: שמאי מקרקעין יחווה את דעתו המקצועית על הנכס בטרם נעשית העסקה; שמאי מקרקעין מדווח גם על בעיות שהקונה הפשוט עלול פעמים רבות שלא לשים לב אליהן – שעבודים, בעלויות צולבות, רכוש משותף, העברת בעלות, היטלי אגרה ושאר מושגים שהאדם הפשוט אינו מתמצא בהם, העשויים להתגלות לאחר קניית הדירה כמשמעותיים ביותר. אין ספק שלא הייתם רוצים לשלם לנוכל את מלוא ערכה של דירה, ולגלות שהיא כלל איננה שלו. שמאי מקרקעין בודק את כל העניינים הללו ומתריע בפניכם אם ישנה בעיה באחד מן התחומים הללו.

כסף קטן – רווח גדול

אנשים רבים אינם מודעים לצורך בהזמנת שמאי מקרקעין לשם בדיקת הנכס. כתוצאה מכך הם עלולים למצוא את עצמם ללא הכסף הרב ששילמו, או אף ללא קורת גג. לכן כדאי מאוד להתייעץ עם שמאי מקרקעין, בכל אזור ובטח שגם בתל אביב, לפני ביצוע עסקה כה משמעותית כמו רכישת דירה או כל עסקת נדל"ן אחרת.

למידע נוסף צור קשר:
שם מלא
טלפון
e-mail
נושא
שיחת חינם
1-800-103-333
לקוחות ממליצים:
  • אורה כ. רעננה
    לארז אריה, מהנדס חברת צ'ק האוס. רציתי להודות לך על עבודתך המקצועית והאמינה בביתי לפני מספר שנים. בזכות חוות דעתך המפורטת והמקצועית, זכיתי בסכום נכבד במערכת המשפט מול קבלן הבניין.