מעניין לדעת!

הביטוי בדק בית מקורו בהלכה היהודית בגבייה שנעשתה בימי יואש, מלך יהודה, לצורך שיפוץ בית המקדש. בתקופות קדומות יותר, כמו בתקופת המלך שלמה כוונת הביטוי הייתה להריסה מוחלטת של דבר מסוים, כוונה שונה מאוד מהיום. פירוש הביטוי "בדק בית" כיום היא בדיקת מבנה, איתור ליקויי הבניה שבו, ותיקונים.

ככל שהיכולות הטכנולוגיות משתפרות ורבי הקומות עולים לגבהים חדשים, הופכים עסקי הנדל"ן ליקרים ואף משתלמים יותר, לפחות לקבלנים, ולבעלי הממון שיכולים להרשות לעצמם לרכוש כמה דירות ולסחור בהן כרצונם. וככל העסק נהיה גדול יותר, מגוון הטעויות שיכולות להיעשות בו גדולות יותר, ואיתם גדלה גם ההתנערות הישראלית מאחריות.

בדיוק בנקודה זו נתקל קונה הממוצע, שחסך את כל הונו לטובת אותם 4 קירות יקרים, בצורך הגדול בהבטחה אמיתית לגבי איכות ההשקעה אליה הוא מכניס את עצמו. מדינת ישראל מעוניינת להגן על הצרכנים הקטנים, ולהבטיח את שלום חסכונותיהם, אלא שהיא נדרשת למסמכים המתאימים על- מנת לכפות את החוק על אנשי העסקים והקבלנים. לשם כך מכשירה המדינה מידי שנה עשרות אנשי מקצוע בתחומי ההנדסה, שמאות מקרקעין ומשפט, שכל תפקידם הוא לאתר ליקויי בניה מכל הסוגים בטרם עת, להתריע עליהם, ולעשות שימוש בחוקי המדינה שנועדו להגן על הצרכן הפשוט. לנו כצרכנים נותרה רק משימה אחת וחשובה ביותר: להבטיח לעצמנו שאנשי מקצוע אלו יהיו מעורבים מטעמנו, בתהליך רכישת דירה חדשה.

אם כך, לפני רכישת דירה חדשה מומלץ לבצע בדק בית משלנו. מקצוע להם אנחנו משלמים, יבצעו ביקורת מבנים מקיפה על הנכס, יאתרו ליקויי בנייה, ויבצעו הערכה אמיתית של ערך הנכס המוצע. אנשים מטעמנו ישמחו לספק לנו אינפורמציה שהקבלנים ישמחו להעלים מאיתנו, וכל שאלותינו ייענו. אם הנתונים הטכניים עליהם מדברים אנשי המקצוע מבהילים אתכם, התעקשו לקבל תשובות שיהיו ברורות לכם, ויאפשרו להם להמשיך ולהתנהל מול הקבלן.

בדק הבית יבדוק לא רק את המבנה, התשתיות, החללים הנלווים למבנה, אלא יספק גם נתונים בדבר הקבלן, הרישיון שלו, ואיכות העבודות הקודמות שלו.

לשירות הקונים עומד רשם הקבלנים במשרד הבינוי והשיכון, גוף זה הוא בעל הכלים המתאים לעזור לרוכשי הדירות שנפגעו מקניית נכס בעל ליקויי בנייה. אצל רשם הקבלנים תוכלו אף לבדוק האם הקבלן איתו בחרתם לבצע את העסקה הוא קבלן רשום בעל רישיון עבודה תקף, ובעל עבר נקי.

אז אם אתם רוצים שבדק הבית הבא שלכם לא יהיה בסגנון ה"פרוש ההלכתי" שלו, ולא יעיד על הצורך המוחלט בהריסת המבנה החדש שרכשתם אלא יתאים את עצמו למונחים של היום, דאגו לבצע בדק בית מקצועי לפני רכישת דירה חדשה, להיעזר באנשי המקצוע המתאימים, ולהצטייד במסמכים הרלוונטיים לפני חתימת החוזה. הקבלנים עושים כל שביכולתם כדי לשמור על ההשקעות שלהם, והם מצטיידים בעורכי הדין הטובים ביותר שינהלו עבורם את התקלות בהם הם נתקלים. אין סיבה שאתם "תובלו כצאן לטבח". דאגו גם אתם להצטייד באנשי המקצוע המתאימים לפני החתימה, ותחסכו את עוגמת הנפש שלאחריה.

למידע נוסף צור קשר:
שם מלא
טלפון
e-mail
נושא
שיחת חינם
1-800-103-333
לקוחות ממליצים:
  • שמרית ודני ביטון, מודיעין
    כשקנינו דירת גן חדשה לא היה לנו ספק שנבחר בכם שוב. בדקתם לנו את הדירה הראשונה לפני כ-10 שנים וסייעתם לנו במאבק מול קבלן עקשן וסרבן שסירב לטפל בליקויי בניה חמורים. הפעם, אומנם, לא היו ממצאים חריגים, אבל לפחות אנחנו יכולים לישון כעת בשקט.