בדיקת דירה מקבלן או יד שניה- כדי שתהיו בטוחים בקניה!

פעמים רבות, חושבים שבזמן שקונים דירה חדשה או קיימת לאחר שהתבצע בה שיפוץ יסודי לא אמורות לתעורר בעיות מיוחדות. ..

לצערנו, הנתונים בשטח מוכיחים כי ניסיונותן לחסוך בעלויות בדיקת דירה או בדיקת בית מיד שניה עלולות לעלות בטווח הארוך לא מעט ואף הרבה יותר ממחיר בדיקת דירה כשלעצמה.

ממצאי הבדיקות יכולים להשפיע לא מעט על ההחלטה שתעמוד לפניכם בכל הקשור ל עסקת הנדל"ן שלפניכם.

 עומדים לפני רכישת דירה?


לסגור עסקה גדולה בנדלן בלב שלםאתם פשוט חייבים לעצמכם בדיקה מקצועית מידי שמאי שהוא מהנדס מבנה. בצ'ק האוס תמצאו שמאים מוסמכים, ותיקים וחשוב לא פחות, מומלצים. צרו קשר לקבלת הצעה משתלמת עוד היום ותנו למקצוענים לבחון עבורכם את הדירה!

ישנם לא מעט מתווכים אשר ימליצו על מהנדסים עבורכם , אולם ברוב המקרים עדיף ליצור קשר ישירות עם העוסקים בתחום בדק בית ולבחור מהנדס בעצמכם. העוסקים בתחום הנדלן כבר יודעים: כדאי מאוד לבצע בדיקת דירה מיד שנייה לפני שסוגרים עסקה. לאחר סיומו של בדק בית, וקבלת ממצאים יהיה בידכם  תמונה מקיפה ועדכנית למצבה של הדירה ואפשרות ברורה להצביע על בעיות בבנייה – אזורים שאינם בנויים עפ"י תקן .

  זקוקים להצדקה לבדיקה? להלן רק מעט מהסיבות:

  • על שתוכלו להעריך את העלות האמיתית הנדרשת לשיפוץ הדירה
  • היות וממצאי הבדיקה עשויים להצביע על תיקונים שלא לקחתם בחשבון טרם המעבר לבית
  • לצורך תמחור מחודש של העסקה מול בעל הנכס- כח המיקוח כעת בידכם!
  • תיעוד המצב הקיים לקראת מכירה עתידית

אם אין בידכם למצוא  מהנדס אשר יוכל להגיע אל הדירה לצורך ביצוע בדק בית טרם סגירת העסקה , כדאי, לכל הפחות, לוודא שבחוזה יופיע סעיף ספציפי  על ביצוע בדיקת דירה כאמור. בנוסף, תוכלו לסכם עם מוכר הנכס שבמידה ויהיה צורך תוכלו להתמקח על עלויות תיקונים,  על ההצעה בכללותה או  עם המתווך בהתבסס על ממצאי הבדיקה.
מהנדס מקצועי ואיכותי,ייקח אתכל הזמן שנדרש על מנת שיוכל לבצע בדיקת בית מקיפה. למרות שאין הקונים מחויבים בנוכחות במהלך הבדיקה, מומלץ ביותר להגיע בזמן סיום כתיבת דו"ח הבדיקה לשם קבלת הנחיות מהמהנדס על עיקרי הדברים והממצאים שהתקבלו . מהנדס מוסמך ישלח לכם דו"ח מפורט וכתוב עם סיום הבדיקה.

הדו"ח יכלול את המרכיבים ההנדסיים בנכס, קירות ,צנרת, גג, דלתות חלונות ,מסגרות , רטיבות וכו'.
בדו"ח תנתן הדגשה לאזורים בעייתים, הדגשה זו תאפשר לכם לקבל אינדיקציה ברורה לגבי התמורה עבור התשלום.
מהנדסי חברת צ'ק האוס, בעלי תעודת שמאי מקרקעין בעלי ניסיון וותק. על כן, בנוסף לבדיקת הליקויים בנכס תוכלו לקבל הערכה של שווי הנכס ולקבל לאחר ביצוע בדיקת דירה מקיפה תמונה מלאה .


בנוסף לשרותי בדיקת דירה או בדיקת בית יד שניה חברת צ'ק האוס מספקת שרותים נוספים לרוכשי דירות כגון בדיקות קרינה מקווי מתח גבוה , בדיקות קרינה סוללרית בדיקות גז ראדון , בדיקות אקוסטיות (רעש) .

עבור לראות כיצד: אנו מאתרים ליקויי בנייה – סרטונים בוידאו של נציגי חברת צ'ק האוס בפעולה!

בדק בית "עשה זאת בעצמך"

כאשר החלטתם על הדירה או הבית שברצונכם לרכוש, אסור לוותר על בדק בית מקצועי. בדק בית מדוקדק למעשה, יוכל לגלות לנו על מצב הצנרת, הקירות, הריצוף, החשמל, יסייע במשא המתן עבור המחיר ויתן לכם את הבטחון שבכניסה לדירה משלכם.
יחד עם זאת, כאשר אתם בשלב "הגישושים" ואינכם בטוחים עדיין בנכס שברצונכם לרכוש, חשוב לדעת כיצד לבדוק את הבית בעצמכם, ולו ברמה הבסיסית ביותר.

טיפים לבדיקת בית

כאשר מבצעים בדיקת בית, חשוב לשים לב למצב הקירות: האם הם מעלים עובש, סדקים או רטיבות, מפני שהלה נחשבים לליקויי בנייה חמורים. ניתן לדעת אם נעשה שיפוץ קודם בדירה במידה והטיח לא נראה עמיד בערכו. יש לברר אודות השיפוץ, מתי נעשה ומה הייתה מטרתו. בדיקת מצב התריסים הינה קלה ביותר, זאת ע"י פתיחתן וסגירתן מחדש. יתרה מזאת, נקישה על קירות הבית יכולה לגלות מעט על איכות החומרים, בעוד שקיר רך מעיד על איכות חומרים ירודה. באזורי המשקופים אפשר לגלות אם קיימות נזילות או סדקים למיניהם, בייחוד שהאזורים הללו נחשבים לרגישים יותר ולפיכך ניתן לזהות אצלם ליקויים ביתר קלות. חשוב אף שהמשקופים יהיו בעלי אטימות מלאה כהגנה לימי החורף או הקיץ הקשים.

ביקורת מבנים תגלה מעבר לכך אם קיימים ליקויים בצנרת. מבט בחלקי הצנרת הגלויים, בין אם זה מתחת לכיור או בניאגרה בשירותים, יאתר ליקויי בניה, אך לא רק. מכיוון שהצנרת חבויה, אפילו לבעל מקצוע קשה לקבוע עמדה לגביה, אך לחץ המים מן המרזבים בעיקרון יעיד על מצבה של הצנרת. באם מדובר על לחץ מים נמוך, שהרי הצנרת סתומה ורקובה. אף טעימה קטנה של המים מן הברזים תחשוף מעט על ליקויים בצנרת.

בדיקת בית כללית יותר (כגון בדיקת התריסים) תוכל להעיד אף על מצב החשמל בבית, זאת ע"י פתיחה וסגירה של מתגי החשמל. מתג מקולקל ברוב המקררים מעיד על מצב התשתית בבית, לכן חשוב לשים לב לדברים האלו. מלבד זאת, ניתן לבדוק פגמים במבט ראשוני על הריצוף. טיב הריצוף למעשה מגלה מעט מה טיבה של הדירה, וחשוב לבדוק מספר פרמטרים כגון גובה האריחים, רצפות ששקעו ועוד. נקישה על האריחים תסייע להבין אם האריחים רופפים באמבטיה, במטבח ובחדרי השירותים.

רצוי ואף מומלץ לבצע את הבדיקות הללו, ולהזמין איש מקצוע שיגלה את אותם הליקויים שעין בלתי מזוינת לא רואה. אותו איש מקצוע יבצע בדק בית מקצועי, יחשוף את כל הליקויים, ויחסכו מכם את עוגמת הנפש של תיקון הליקויים או מעבר לדירה חדשה (הידועים בהוצאות כבדות של כסף).

למידע נוסף צור קשר:
שם מלא
טלפון
e-mail
נושא
שיחת חינם
1-800-103-333
לקוחות ממליצים:
  • משה ונעמה כץ, מודיעין
    אחרי כל היסורים שעברתי עם הקבלן, לא האמנתי שאקבל פיצוי ועוד בלי משפט אבל הדוח של צ'ק האוס עשה את העבודה והקבלן הגיע כמו גדול לתקן את נזקי הרטיבות