איטום חדרים רטובים

שיפוצניק בעבודה - תמונת אילוסטרציהלהלן הנחיות חשובות המסבירות כיצד לבצע איטום חדר רטוב בדרך הנכונה והבטוחה.

 1.  יש לנקות ריצפה מבליטות , ברזלי זיון או כל לכלוך אחר . אם ישנם חורים יש למלא אותם בתערובת מלט וחול בתערובת חומר הדבקה .
 2.  בחיבור רצפה עם קיר יש לבצע רולקות מבטון משופר במידות של 10X10 ס"מ .
 3.  יש לנקות את הרצפה , לבטן את צנרת המים והניקוז בשיפועים הנדרשים .
 4.  יש להתקין סף דלת הכניסה לחדר הרטוב באמצעות ביטון סרגל אלומיניום או פליז אשר יגיע עד גובה הריצוף הכללי של הבית , הנחת האיטום תגיע עד מחצית מגובה הסרגל.
 5.  את הקירות יש למרוח בשתי שכבות של טיח אוטם כדוגמת "ביטומסיל גמיש" , לאחר מכן יש ולתת אשפרה .
 6.  ברצפה יש למרוח "פריימר 106" או ש"ע בכמות של כ-300 גר' עבור כל 1 מ"ר על שטח הרצפה ועד מעל גובה הרולקות לגובה של 30 ס"מ. באזור שבו תהיה מותקנת האמבטיה יש לאטום עד לגובה של 20 ס"מ מעל למיקום האמבטיה.
 7.  יש למרוח "מסטיגום" או ש"ע על שטח הרצפה והרולקות בכמות של 1.5 ק"ג עבור כל 1 מ"ר.
 8.  לאחר הייבוש נדרש לשמור על שכבת האיטום בעיקר בעת הנחת הריצוף .
 9.  בכל מעבר בין מרפסות או חצר לבניין יותקן סף בטון בעובי של 10 ס"מ . בסף זה יש למרוח בחומרי איטום מסוג מסטיק גום או ש"ע .
 10.  יש לבצע בדיקת הצפה ולאתר מוקדי רטיבות , מומלץ באמצעות איש מקצוע בתחומו או מהנדס בדק בית מקצועי . את הבדיקה יש לבצע על פי הוראות התקן .

בכל שאלה, פנו אלינו בצ'ק האוס ונשמח לסייע. אנו מומחים בתחום איתור, בדיקה והנפקת דו"ח ליקויי בניה לרבות בתחום איטום לקוי בחדרים.

למידע נוסף צור קשר:
שם מלא
טלפון
e-mail
נושא
שיחת חינם
1-800-103-333
לקוחות ממליצים:
 • שולה ואהרון צ. גבעת שמואל
  קבלנו ממך חוות דעת ומסרנו לקבלן אשר מיד ביצע תיקונים על ידי אנשי מקצוע מטעמו על מנת לתקן את הליקויים שציינת בדו''ח... חשוב לנו לציין את השירות החם, האדיב וכמובן המקצועי שלך. טוב לדעת שיש במדינתנו הקטנה עדיין אנשי מקצוע המעניקים שירות באיכות גבוהה...