בדק בית לדוגמה

כיצד נראה דו"ח בדק בית המוגש ללקוח? לפניכם מסמכים המהווים דו"חות בדק בית, אשר הוגשו ללקוחותינו בעבר:

לפני שאתם קוראים ומתרשמים מהם, ישנם כמה דברים שחשוב לדעת לגבי דו"חות כאלו:
1. מטבע הדברים, תוכן הדו"חות תלוי בנושא שאותו אנו מתבקשים לבדוק. כך למשל, אם תבקשו מאיתנו להתמקד בבדיקת נושא ספציפי כלשהו (למשל- טיבו של שלד הבניין או בעיות רטיבות בסלון) תקבלו דו"ח הסוקר רק את אותו נושא, זאת בנבדל מדו"ח בדק בית כללי, הממפה את כל הבעיות הקיימות בנכס.
2. קחו לתשומת לבכם, שבהחלט ייתכנו הבדלים בין דו"חות הנכתבים על ידי חברות בדק בית שונות. ניסיונם ומקצועיותם של הבודקים, הסמכותיהם המקצועיות, כלי הבדיקה, הבדלי סגנון וניסוח, רמת הפירוט והתיעוד של הממצאים- כל אלו שונים מחברה לחברה והשונות משתקפת במסמך הסופי. לכן, העדיפו לראות דו"ח בדק בית לדוגמה (או אפילו כמה דו"חות) לפני שאתם מסכמים עם חברה מסוימת לביצוע הבדיקה החשובה הזו. כמו כן, זכרו: למרות שמדובר במסמך טכני ומקצועי, מומלץ מאוד שגם אתם תבינו את ממצאי הדו"ח, עד כמה שניתן. מסיבה זו, כדאי לוודא מראש שנציגי החברה מתחייבים לספק לכם הסברים והבהרות גם לאחר מסירת הדו"ח, ככל שיידרשו.
3. העובדה כי קיבלתם לידיכם דו"ח בדק בית אינה מהווה את "סוף הסיפור", אלא רק את תחילתו. בהסתמך על ממצאי הדו"ח עליכם לפנות כעת אל הקבלן (ממנו רכשתם את הנכס) אל קבלן השיפוצים (במקרה של דו"ח אחרי שיפוץ) או אל המוכר (במקרה של קניית דירה יד שנייה) ולדרוש את תיקון הליקויים. לפיכך, וודאו שהחברה שערכה את הבדיקה תוכל לגבות אתכם בהמשך התהליך במידע נוסף, לפי הצורך. כדי למצות את מירב זכויותיכם, כדאי גם לברר מראש שדו"ח בדק הבית המוגש לכם מהווה ראייה משפטית קבילה, למקרה שתחליטו להגיש תביעה בעניין.
4. כאשר אנו בצ'ק האוס, שולחים אליכם דו"ח בדק בית סופי ומודפס, נעשה זאת, קודם לכן, בדואר אלקטרוני. זאת, רק על מנת לוודא שלא יפלו בדו"ח שגיאות בפרטי הנכס, שמות בעלי הזכויות (או הצדדים לעסקה) ופרטיהם האישיים.

אצלנו, תקבלו תמיד את הדוח המושלם. צרו קשר עוד היום בטלפון 1-800-103-333 ושאלו אותנו כל שאלה לגבי שירות בדק בית.
אנו מתחייבים לספק לכם את השרות הטוב ביותר. עדיין לא בטוחים? תשאלו את הלקוחות שלנו!

מדוע כדאי להיעזר בחברת בדק בית?

חברת בדק בית בוחנת במרבית המקרים בתים למכירהבשעה טובה אתם מעוניינים לרכוש דירה. כעת, הדבר החשוב ביותר טרם הרכישה הוא בדק בית שיעזור לכם לגלות תקלות וליקויים שונים בתוך הבית ומחוצה לו.

חברת בדק בית מקצועית המתמחה בביקורת מבנים תסייע לכם לאתר את אותם הליקויים, ואף תאתר ליקויים נוספים שאינכם יכולים לראות אותם.

חברה אמינה מטעמכם תבצע ביקורת מקיפה על הנכס, תאתר ליקויי בניה ותעריך את שוויו של הנכס.

חברת בדק בית מונה אנשי מקצוע המתמחים בתחומי ההנדסה, השמאות ובית המשפט, מה שהופך את מסמכי התביעה לליקויי הבניה שהתגלו לקבילים בבית משפט.

בדק בית ראשוני

כדאי בתחילה לבצע בדק עצמאי, ע"י התבוננות בקירות ונקישה עליהם, הבוננות בצנרת, פתיחה וסגירה של מתגי חשמל ועוד. הלה יסייעו לנו לגלות האם קיימים ליקויי בניה כלשהם ומה טיב החומרים אתם השתמשו בבניה. חשוב עם זאת להסתייע באנשי מקצוע מומחים להם אתם משלמים, וכדאי לבקש מהם תשובות ברורות וחד משמעיות לגבי הדירה, כדי שתוכלו להתנהל לאחר מכן מול הקבלן בהתאם.

גוף רשם הקבלנים במשרד הבינוי השיכון הוא גוף בעל כלים הבאים לעזור לכל אותם נפגעי קניית נכס בעל ליקויים. אצל רשם הקבלנים ניתן לבדוק האם הקבלן עימו עבדתם הנו קבלן בעל רישיון עבודה בתוקף, ואם עברו הפלילי נקי.

סיוע בחברת בדק בית מלכתחילה תחסוך מכם טרחה, הוצאות כבדות ומיותרות וכאב לב. התשלום לחברת בדק בית הנו מזערי לעומת הנזק שיכול להיגרם, ואולי אסון חלילה. יש להצטייד לש כך במסמכים הרלוונטיים טרם חתימת החוזה. חשוב לחזור ולהדגיש, כי אנשי המקצוע המתמחים בביקורת מבנים יספקו לא רק מידע לגבי המבנה והשווי שלו, אלא אף לגבי איכות עבודת הקבלן, הרישיון שלו ועבודותיו משנים קודמות.

אנשי מקצוע מטעמכם ישמחו לעזור ולגלות פרטים שבהם הקבלן משתמט או לא מגלה לכם. כאמור, התשלום לחברת בדק הבית הנו מזערי בהשוואה להוצאות הכבדות הכרוכות באם נגלו ליקויים ותקלות במבנה הבית ובתוכו.

למידע נוסף צור קשר:
שם מלא
טלפון
e-mail
נושא
שיחת חינם
1-800-103-333
לקוחות ממליצים:
  • איתן ודינה, ראשלצ
    כבר מהרגע שהתקשרת ונתת את ההסבר הממצה לוידאו ששלחתי הבנתי שמדובר במקצוען. הגעת בזמן שתאמנו, בצעת את עבודתך ושלחת את הדוח כמה ימים לאחר מכן. ברגע שהקבלן ראה את הדוח הוא החוויר. בוא נאמר שזה ענה על כל דרישותינו ואף מעבר לכך- התיק מעולם לא הגיע לבית המשפט... ארז, יצאת גדול.