כל הדרכים לברר את שווי הנכס שלך

במרבית המקרים, עסקת נדל"ן היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר שאדם עושה בימי חייו. מטבע הדברים, בעסקה כזו ישאף המוכר לקבל את מירב התמורה עבור הנכס שהוא מעמיד למכירה. הקונה, מצידו, ישתדל לוודא שהוא משלם את המחיר ההוגן, ורצוי- אף פחות מכך. דמות בית מכפות ידיים

הערכת שמאי מקרקעין

שמאי מקרקעין הוא איש המקצוע היחיד, המוסמך להעריך את שווי הנכס בצורה מדויקת. מאחר והשמאי עבר הכשרה מקיפה בכל הנושאים הקשורים לנדל"ן, הרי שלהערכת השווי שלו יש חשיבות רבה, הן מבחינה עסקית והן מבחינה משפטית. על כן, טוב יעשו הקונה או המוכר, אם יקבלו הערכת שווי של הנכס משמאי מוסמך, טרם חתימה על הסכם הקנייה/מכירה. למעשה, זוהי הדרך הבטוחה ביותר לוודא שהתמורה העוברת בין הצדדים הנה הולמת. יתר על כן, הערכת שמאי היא כלי חשוב בניהול משא ומתן על מחיר הנכס, ויש לה יכולת השפעה לא מבוטלת על המחיר הסופי של העיסקה.

מאגר המידע של רשות המיסים

מאגר המידע של רשות המיסים הקרוי "מידע נדל"ן", מספק מידע חשוב לכל קונה או מוכר נכסים. המערכת מאפשרת לכל המעוניין לשלוף מידע אודות המחירים שהתקבלו בגין עסקאות נדל"ן, בכל רחבי הארץ. השימוש במערכת הוא חינם. המערכת מאפשרת לפלח את תוצאות החיפוש לפי אזורים, כתובות, מספרי גוש/חלקה, מאפייני דירות, שטח הדירה, מספר חדרים, שווי מוערך, שנת עסקה ועוד פרמטרים נוספים.

למרות שכלי זה יכול לתת אינדיקציה חשובה על שווי הדירה העומדת מבחינתנו על הפרק, מומלץ לא להסתמך רק עליו. בהקשר זה כדאי לציין כי לאחרונה הועלתה בעיתונות הכלכלית טענה על כך שהזנת הנתונים לאתר היא לוקה בחסר. בהקשר זה התבטא בנושא יו"ר לשכת שמאי מקרקעין בישראל, מר אוהד דנוס, שטען כי רק שמאי מוסמך יוכל למלא את המידע המוזרם למערכת בצורה אמינה ומדויקת.

הערכת מתווך

אחת הדרכים המהירות ביותר לקבל הערכה של שווי הנכס, היא פשוט לפנות למתווך דירות. מתווכים ותיקים ומקצועיים מעורים היטב בנעשה בשוק הנדל"ן באזור בו הם פעילים. למעשה, כבר בשיחה במשרדם, הם יוכלו לתת לכם הערכה גסה של שווי הנכס. אם תזמינו אותם לביקור בנכס עצמו, הם יוכלו לתת לכם הערכה מדויקת עוד יותר, אך יש לקחת בחשבון כי הם יבקשו מכם באותה הזדמנות להסתייע בשירותי התיווך שלהם. חשוב לזכור שהערכת מתווך יכולה לתת אינדיקציה בלבד של מחיר הנכס, ומומלץ מאוד לא להסתמך רק עליה.

המחירון האינטרנטי של יצחק לוי

כלי נוסף, היכול גם הוא לתת מידע לצדדים לעסקת נדל"ן הוא המחירון של השמאי הידוע יצחק לוי.http://www.levi-itzhak.co.il/Levi/Templates/showpage.asp?DBID=1&LNGID=2&TMID=570&FID=268. במחירון זה ניתן לפלח את השאילתא לפי כתובות הנכסים, מספר החדרים, וטווח מחירים. צוות השמאים של יצחק לוי הוא זה הקובע את מחירי הנכסים, המעודכנים בכל ראשון לחודש. שליפת המידע מהמחירון מותנית במסירת פרטים אישיים. יש לקחת בחשבון, כי מחירון הנדל"ן הזה מתייחס רק לבנייה רוויה (בתים משותפים), ועל כן אינו מתאים לשימוש בכל סוגי הנכסים הקיימים. נוסף על כך, יש לזכור כי המחירון אינו מהווה תחליף להערכת שמאי מקרקעין, ועובדה זו אכן מצוינת באתר מפורשות.

מחירון MyDira

אתר הנדל"ן הוותיק MyDira, מציע גם הוא מחירון פרקטי, לכל המעוניינים לבצע עסקת נדל"ן. במחירון,  ניתן לקבל מידע על עסקאות נדל"ן שבוצעו החל מאמצע 2009. את המידע ניתן לפלח לפי גודל הנכס, טווח מחירים, מספר חדרים, אזור גיאוגרפי וישוב.

מחירון הדירות של יד 2

מחירון הדירות של אתר יד 2, הוא אחד הכלים הנוחים ביותר הקיימים ברשת, באמצעותו תוכלו לקבל מושג על שווי הנכס. כדי להגיע למחירון, פשוט רשמו בגוגל "מחירון דירות יד 2", ותגיעו למערכת. הזינו את כתובת הנכס בו אתם מעוניינים, ולפניכם תופענה שורה של עסקאות נדל"ן שנעשו באותה כתובת (ככל שיש עסקאות כאלו). המידע הנמסר כאן כולל את מחיר העסקה, תאריך ביצוע העסקה, כתובת הנכס, מספר החדרים, הקומה, שטח הנכס ועוד. נוסף על מידע זה, תוכלו לראות גם עסקאות אחרות, שהתבצעו בסביבה הגיאוגרפית בה שוכן הנכס, וגם גרף המצביע על שינוי במחירי הנכסים בישוב בו נמצא הנכס. המערכת קלה ונוחה לתפעול, אך גם במקרה זה, המידע אינו יכול להחליף הערכה של שמאי מקרקעין, שכן הוא אינו לוקח בחשבון את המאפיינים הספציפיים של הנכס העומד מבחינתכם על הפרק.

למידע נוסף צור קשר:
שם מלא
טלפון
e-mail
נושא
שיחת חינם
1-800-103-333
לקוחות ממליצים:
  • משה ונעמה כץ, מודיעין
    אחרי כל היסורים שעברתי עם הקבלן, לא האמנתי שאקבל פיצוי ועוד בלי משפט אבל הדוח של צ'ק האוס עשה את העבודה והקבלן הגיע כמו גדול לתקן את נזקי הרטיבות