האם "שווה" לגור בשכונה שלכם? השכונות הנחשבות ביותר

neighbour houseכל מחפש דירה מתחיל ידע לומר לכם, שדירות הנמצאות בשכונות "נחשבות"- הן יקרות יותר. בכל עיר קיימות שכונות כאלו, שמי שעבר לגור בהן נחשב לאחד ש"עשה את זה". אילו שכונות בערים הגדולות ידועות כנחשבות ביותר, ומהן המאפיינים שלהן? על כך בכתבה שלפניכם.

שכונת נווה אביבים, תל אביב

זוהי אחת השכנות השקטות והנחשבות בתל אביב. השכונה נמצאת בצפון תל אביב. רובה של שכונת נווה אביבים ניבנה בשנות ה-70 של המאה העשרים. בשכונה זו התגוררו אנשים מפורסמים רבים, לרבות נשיא המדינה שמעון פרס, יצחק רבין, מאמן הכדורסל צביקה שרף, הבדרן דודו טופז ועוד. השכונה מתאפיינת בבנייה לגובה עם מדשאות גדולות בין הבתים, דבר המקנה למקום תחושה של כפר שקט בלב העיר.

לפי מקורות מידע נדלנ"י באינטרנט, מחיר מטר מרובע בשכונה זו עומד על כמעט 30 אלף שקלים חדשים. עיקר הדירות בשכונה הן בעלות שלושה וארבעה חדרים, והן מרווחות מאוד. מרבית הדיירים בנווה אביבים הם אקדמאים, כאשר משכורתם החודשית הממוצעת עומדת על למעלה מעשרת אלפים שקלים לחודש. שמה של נווה אביבים אף הוזכר לאחרונה בעיתונות, כאשר שמאי מקרקעין הציע לאפשר פיצול של דירות גדולות המצויות בשכונה זו, כדי לסייע בפתרון מצוקת הדיור.

שכונת המושבה הגרמנית, ירושלים

גם בירושלים יש שכונות נחשבות. אחת מהן היא המושבה הגרמנית, שנוסדה בידי גרמנים שהשתייכו לכת הטמפלרים, בשנת 1873. בתי המושבה הגרמנית בנויים אבן ירושלמית והיא משתרעת על פני שני רחובות מקבילים, עם מספר רחובות המקשרים ביניהם. השכונה, ששמה הרשמי כיום הוא "עמק רפאים", היא בעלת צביון שקט ופסטורלי, והיא מזכירה כפר אירופי, הקרוב למרכז העיר. מידע המצוי בבסיסי מידע באינטרנט מעלה כי המחיר למטר כלל אינו זול, והוא עומד על מעל 29 אלף שקלים חדשים. כמעט חצי מתושבי השכונה הם אקדמאים, כשמשכורתם החודשית הממוצעת עומדת על כ- 8400 שקלים חדשים. רוב תושבי המושבה הגרמנית עוסקים במקצועות "צווארון לבן", ומרבית הדירות שבשכונה הן בעלות שלושה חדרים.

שכונת דניה, חיפה

כל שמאי מקרקעין חיפאי יאמר לכם, שהנכסים היקרים ביותר בעיר נמצאים בשכונת דניה. תחילת הקמתה של השכונה, הידועה גם בשם "הוד הכרמל", היה בתחילת שנות השישים של המאה העשרים. השכונה מתאפיינת בבתים מרווחים, צמודי קרקע, ודיירים בעלי סטאטוס סוציו אקונומי גבוה במיוחד. כך למשל, מחזיקים שני שליש ממשקי הבית בשכונה בשתי מכוניות או יותר, והמשכורת החודשית הממוצעת עומדת על כמעט 12,500 שקלים חדשים. מחירי הנכסים בשכונה גבוהים. אם אתם מתכננים לחפש כאן בית, התכוננו להיפרד מכמעט 16 אלף שקלים למטר מרובע. כך למשל, לפני כשנה וחצי נמכר בית פרטי גדול הנמצא ברחוב נורבגיה שבשכונה, בלמעלה מ- 11 וחצי מיליון שקל.

שכונת רמות, באר שבע

גם בעיר הדרומית הגדולה ניתן למצוא שכונות בעלות מוניטין איכותי במיוחד. אחת מהן היא שכונת רמות, שהקמתה החלה בתחילת שנות ה-90 של המאה העשרים. השכונה ממוקמת על גבעות בנקודה הצפונית ביותר בבאר שבע, והדירות בה גדולות במיוחד- ארבעה חדרים ומעלה. ברמות ניתן למצוא בתים מרווחים צמודי קרקע, לצד בתים משותפים מודרניים. חלק נכבד מדיירי השכונה הנם אקדמאים (כולל מספר גדול של חברי סגל אוניברסיטת באר שבע) ובעלי מקצועות "צווארון לבן". מחיר הנכסים למטר מרובע בשכונה זו עומד על כ- 9000 שקלים.

למידע נוסף צור קשר:
שם מלא
טלפון
e-mail
נושא
שיחת חינם
1-800-103-333
לקוחות ממליצים:
  • נאוה ע. רחובות
    לפני כחודש הגעתם לדירה הממוקמת בעיר רחובות שאני ובעלי רצינו לקבל מהקבלן. אני ובעלי מעריכים את עבודתו המקצועית של המהנדס הבניין שהגיע לבצע את הבדיקה ובזכות הייעוץ המקצועי וחוות דעתו המיומנת, דרשנו לתקן את הליקויים שהמהנדס איתר במהלך הבדיקה. גם בבדיקה החוזרת שדרשנו, מהנדס חברתכם הגיע לבדיקה חוזרת לוודא שהתיקונים אכן בוצעו. היום, אנו מאושרים לגור בבית ללא ליקויים! תודה מקרב לב!