השוואת מחירים בתחום בדק בית: עשה ואל תעשה

אם אתם מתכוונים לרכוש דירה, סביר להניח שלא תכננתם לוותר על בדק בית. מדובר בבדיקה הנדסית מקיפה, המאתרת ליקויים גלויים וסמויים בנכס שאותו אתם מעוניינים לקנות. כיצד ניתן לבצע השוואת מחירים בתחום בדק בית? להלן מספר כללי עשה ואל תעשה שיסייעו לכם.
מה לעשות
• איתור נותני שירות באינטרנט – חפשו בגוגל אתרי חברות הפעילות בתחום בדק בית. אל תתעצלו, והכינו לכם רשימה של 5-6 חברות לכל הפחות. בכל אתר בו תבקרו, כדאי לבדוק את הקריטריונים הבאים: האם האתר מושקע ומעוצב? האם מפורסם הרקע המקצועי של נותן השירות? האם יש באתר תוכן עשיר ורלוונטי? האם מופיעים שמות ממליצים? האם מופיעה כתובת המשרד? אם הדברים הללו אכן מופיעים, סביר להניח שמדובר בחברה רצינית, שכדאי ליצור עימה קשר.
תמונת אילוסטרציה התקשרות בטלפון קבלת המלצות מחברים וקרובים- מכירים מישהו ששכר לאחרונה את שירותיה של חברת בדק בית? הרימו אליו טלפון ושמעו ממנו חוות דעת. גם אם הוא לא היה מרוצה, לפחות תדעו מאיזו חברה להיזהר, וגם תקבלו ממנו טיפים שימושיים לבחירת חברה איכותית.
• פגישה במשרדי החברה- אל תוותרו על פגישה במשרדי החברה. משרדים מאורגנים ומטופחים יהוו אינדיקציה שמדובר בחברה מקצועית המכבדת את עצמה. באותה הזדמנות, בקשו לפגוש כמה מאנשי המקצוע שייקחו חלק בבדיקה (כמו למשל שמאי מקרקעין, מהנדס בנין וכד'). כך תוכלו לגבש לכם התרשמות כוללת.
• רלוונטיות לתחום הבדיקה- מבקשים לערוך בדק בית בנכס מסוג מסוים (למשל בנין לשימור או מבנה יביל)? בקשו מהחברה הוכחות כי כבר ביצעה בעבר בדיקות מסוג זה. העדיפו את החברה שצברה הכי הרבה ניסיון בסוג הבדיקות המבוקש, גם אם המחיר שהיא מבקשת מעט גבוה יותר משל המתחרים.
• ערכו "מיני מכרז"- אל תסתפקו בהשוואה בין שתיים שלוש חברות. אם הזמן שלכם מאפשר זאת, רצוי לערוך "מיני מכרז" בין כמה חברות בדק בית, ולקבל כמה שיותר הצעות מחיר. כמו בכל שירות, הצרכן החכם יכול לחסוך לא מעט, כתוצאה מהתחרות הניטשת בין אנשי המקצוע.

מה לא לעשות
• לא לסגור עם החברה הראשונה שפגשתם – גם אם התרשמתם מאוד, אל תמהרו לסגור עם חברת בדק הבית הראשונה שעמה שוחחתם. אין ספק שאחרי שיחה עם עוד חברה או שתיים, תהיו הרבה יותר חכמים.
• לא לוותר על שמיעת המלצות- אל תתעצלו וצרו קשר עם הממליצים, ששמותיהם נמסרו לכם על ידי החברה. שוחחו איתם בטלפון ושמעו מהם את התרשמותם מתהליך הבדיקה, מקצועיות הבודקים ועוד. זו גם הזדמנות מצוינת לקבל מהם כמה טיפים שיעזרו לכם בהמשך התהליך.
• אל תסתפקו בסיכום בעל פה ובלחיצת יד. העדיפו הסכם כתוב, המפרט בדיוק את סוג הבדיקות שיתבצעו בנכס ואת תנאי התשלום להם אתם מתחייבים.
• אל תחליטו רק על סמך המחיר. בדק בית היא בדיקה חשובה, היכולה לחסוך לכם כסף רב. בדרך כלל, חברה איכותית וותיקה תדרוש סכום גבוה יותר עבור שירותיה, מאשר חברה חדשה או בלתי מוכרת. המחיר הוא אכן קריטריון להחלטה, אבל הוא אינו הקריטריון החשוב ביותר. בסופו של דבר, חברה מנוסה ומקצועית תספק לכם דו"ח בדק בית שיחזיר לכם את ההשקעה עשרות מונים.
מדוע כדאי לכם לעבוד איתנו?

  • הניסיון קובע! צ'ק האוס הינה חברת בדק בית מנוסה ומקצועית בעלת ניסיון ומוניטין של למעשה מעשר שנים בתחום
  • איכות ומקצועיות ללא פשרות! צוות המומחים שלנו כולל מהנדסים ושמאים בעלי הסמכה מטעם הטכניון ומעודכנים בכל השינויים ועובדים על פי הסטנדרטים הגבוהים ביותר
  • אלפי ביקורות בדק בית ולקוחות מרוצים

התקשרו עכשיו לשיחת ייעוץ חינם 1-800-103-333 או צרו קשר באתר

למידע נוסף צור קשר:
שם מלא
טלפון
e-mail
נושא
שיחת חינם
1-800-103-333
לקוחות ממליצים:
  • איתן ודינה, ראשלצ
    כבר מהרגע שהתקשרת ונתת את ההסבר הממצה לוידאו ששלחתי הבנתי שמדובר במקצוען. הגעת בזמן שתאמנו, בצעת את עבודתך ושלחת את הדוח כמה ימים לאחר מכן. ברגע שהקבלן ראה את הדוח הוא החוויר. בוא נאמר שזה ענה על כל דרישותינו ואף מעבר לכך- התיק מעולם לא הגיע לבית המשפט... ארז, יצאת גדול.