בדק בית מחיר

עלות בדיקת בית - תמונת אילוסטרציה של סימן שאלה ליד ציור ביתרבים מן המתכוונים לרכוש או למכור דירה, נעזרים בשירות בדק בית. אין כל ספק בנחיצותה של הבדיקה החשובה הזו, המפרטת את כל הליקויים הקיימים בנכס. מהי עלות בדק בית ועד כמה חשוב פקטור המחיר, בקבלת החלטה באיזו חברה לבחור? על כך במאמר שלפניכם.

פירוט לדוגמה עבור מחיר בדק בית- על פי דרישות ספציפיות

כמו בכל שרות מקצועי המוצע בשוק החופשי, קיימת שונות במחירי בדק בית בקרב החברות המציעות בדיקה כזו. כמו שניתן לתאר, חברות וותיקות ועתירות מוניטין דורשות יותר בעבור שירותיהן. ראוי לשים לב לארבעה סוגים עיקריים של מחירי שירות בדק בית:

 • בדיקה הנדסית מקיפה לדירה חדשה, הנמסרת מקבלן- בדיקה כזו כוללת בדיקה מקצועית של אלמנטים רבים, כולל: ריצוף, טיח, סדקים גלויים וסמויים, סימני רטיבות, בדיקת אלמנטים של אלומיניום, בדיקת המפרט הטכני ותוכניות הבניה וכד'.
  עלותה של בדיקה כזו יכולה לנוע בין 1200 ל- 2000 שקלים חדשים
 • בדיקה של נושא ספציפי אחד, כמו למשל: המצאות סדקים בקירות, איכות הריצוף, בדיקת אלמנטים של אלומיניום, בדיקת רטיבות וכדומה- מחיר בדק בית הכולל נושא מוגדר יחיד עשוי לעלות רק 900 שקלים חדשים
 • לעיתים מתעורר צורך לקבוע ירידת ערך לדירה, בנוסף לבדיקה ההנדסית- מצב כזה יכול להתעורר, למשל, אם נערך בדירה שיפוץ מקיף אשר במהלכו נפגעו אלמנטים בטיחותיים, או שנמסרה דירה חדשה מקבלן, שנתגלו בה ליקויים בטיחותיים מהותיים. במקרה כזה, יקבע שמאי מקרקעין, המצטרף לצוות הבדק, את ירידת הערך השמאית. בסיטואציה כזו, מדובר בתוספת למחיר בדק הבית, הנעה בין 600 ל-1000 שקלים חדשים
 • לעיתים מבקש הקונה העתידי לבדוק אם הדירה שהוא מקבל בפועל (דירה מקבלן או מוכר יד שנייה) תואמת למפרט שעליו הוא חתם בחוזה המכר- במקרה ונדרש מחברת בדק הבית לבדוק עניין כזה, תידרש תוספת למחיר בסך של 200 עד 400 שקלים חדשים

חשיבותו של פקטור המחיר בבחירת נותן השרות

אין עוררין, שעלות הבדיקה, בין אם מדובר בהליך בדק בית לדירה מקבלן או בדק בית לדירה יד שניה מהווה אלמנט משמעותי בבחירת נותן השירות. עם זאת, עלינו להבין כי אם אנו משקיעים מאות רבות של אלפי שקלים (ולעיתים מיליונים) ברכישת דירה חדשה או יד שניה, רצוי לבחור בחברה שהיא בעלת היכולת הטובה ביותר לגלות את מירב הליקויים הנמצאים בדירה. מאחר וחברות בדק בית וותיקות ומנוסות דורשות מחירים גבוהים יותר מחברות שזה עתה החלו את דרכן, יצטרך הלקוח להחליט, למעשה, עד כמה הוא מוכן לשלם עבור השקט הנפשי שלו, טרם שהוא ניכנס להתגורר בדירה. כדי לקבל החלטה מושכלת בבחירת נותן השירות, כדאי, על כן, בנוסף לברור המחיר של בדק הבית, להשוות גם את הפרמטרים הבאים:

 • מהו וותק חברת בדק הבית?
 • האם ישנן המלצות מלקוחות?
 • האם החברה מתמחה בבדיקת בדק בית מהסוג שאנו רוצים (למשל- בדק בית מקבלן, בדק בית לאחר שיפוץ וכדומה)?
 • מיהם אנשי המקצוע הנכללים בצוות הבדיקה? האם הם מוסמכים כחוק לעסוק בעבודתם?
 • באיזה ציוד טכנולוגי משתמשים הבודקים? (האם יש להם אמצעים מתקדמים לאיתור פגמים נסתרים, כגון מצלמות תרמיות ומצלמות אינפרא-אדום?)
 • בקשו לראות ולהתרשם מדו"ח בדק בית, שהחברה ניפקה לאחרונה ללקוח כלשהו. עיינו בו ושאלו את עצמכם: האם הדו"ח יסודי ומקיף? האם הוא כולל צילומים ותיאורים מפורטים של הליקויים? האם תוכן הדו"ח מובן וברור לקורא?
במילים אחרות, כדי לבחור חברת בדק בית בצורה מושכלת ולקבל שקט נפשי, כל הפקטורים שתוארו לעיל צריכים להילקח בחשבון, וזאת בנוסף לפקטור המחיר.
נשמח לשרתכם!

 • לחברת צ'ק האוס ניסיון של למעלה מעשר שנים של בדק בית, אלפי מבנים ולקוחות מרוצים
 • צ'ק האוס עורכת בדיקות מבנים שונות ומגוונות בעזרת איבזורים טכנולוגיים מתקדמים ביותר
 • פנו לטובים ביותר! צוות המומחים של צ'ק האוס מוסמכים מטעם הטכניון כמהנדסים והינם שמאים מורשים מטעם לשכת שמאי המקרקעין בישראל.

התקשרו עכשיו למספר החינם 1-800-103-333 לייעוץ מקצועי 

למידע נוסף צור קשר:
שם מלא
טלפון
e-mail
נושא
שיחת חינם
1-800-103-333
לקוחות ממליצים:
 • שולה ואהרון צ. גבעת שמואל
  קבלנו ממך חוות דעת ומסרנו לקבלן אשר מיד ביצע תיקונים על ידי אנשי מקצוע מטעמו על מנת לתקן את הליקויים שציינת בדו''ח... חשוב לנו לציין את השירות החם, האדיב וכמובן המקצועי שלך. טוב לדעת שיש במדינתנו הקטנה עדיין אנשי מקצוע המעניקים שירות באיכות גבוהה...