בדיקת קרינה

עמוד חשמל גדול עשוי להוות מקור לקרינה בלתי מייננתחברה צ'ק האוס מבצעת בדיקות קרינה למגוון תחומים על ידי אנשי מקצוע בעלי נסיון רב אשר מוסמכים על ידי המשרד לאיכות הסביבה.
הבדיקה מבוצעת על ידי מכשור מתקדם מאושר ומכויל.


התקשרו עכשיו לפרטים, מספר חינם – 1800-103-333


תיקון נזקי קרינה יכול להגיע לעשרות אלפי שקלים. ישנם מיקרים בהם התיקון דורש הרכבה של פלטות בידוד מפני קרינה, הרכבת ציפוי על חלונות או שינויים מבניים.
מדובר בבדיקה מורכבת שחשובה לבריאות שלכם ושל הילדים שלכם, לכן יש לבחור היטב את נותן השירות. לצורך ביצוע בדיקת קרינה מומלץ להתייעץ עם מהנדס בדק בית מקצועי, יסודי ובעל נסיון. לחברת צ'ק האוס יש נסיון של ביצוע מאות בדיקות קרינה וסיוע בכל השלבים כולל ייעוץ משפטי במידת הצורך.

מהן בדיקות קרינה?

כיום ישנה מודעת הולכת וגוברת למפגעי קרינה, דבר אשר בא לידי ביטוי בהערכת שווי הבתים (בעיקר בבתים לפני רכישה).
בדיקת קרינה הינה חשובה לצורך קבלת החלטה באם לרכוש נכס כמו גם לצורך מניעה והתגוננות מהקרינה.
בסיום בדיקת קרינה מוציאים חוות דעת עם פירוט רמת הקרינה, במידה ותמצא קרינה יתכן כי תגרם ירידת ערך שמאית לנכס, וכי יש לקבוע ירידת ערך על ידי שמאי מקרקעין.

סוגי בדיקות הקרינה הנפוצות

בדיקות הקרינה נערכות עבור גופים פרטיים, חברות ומוסדות ציבור. השרות ניתן בכל חלקי הארץ. חברת צ'ק האוס בודקת סוגים שונים של בדיקות קרינה :

  1. בדיקה אלקטרומגנטית ELF (קווי מתח חשמל, חימום תת ריצפתי, חדרי טרנפורמציה, ארונות חשמל ועוד).
  2. בדיקה של אנטנות סוללריות.
  3. בדיקת גז ראדון קצרות טווח וארוכות טווח.
  4. בדיקת איכות אוויר מים וגזים רעילים.

בדיקת קרינה אלקטרומגנטית

סביב מכשירי חשמל בתוך ומחוץ לבית ובמיוחד סביב קווי מתח ושנאים נוצר שדה חשמלי ומגנטי.
במדינת ישראל עדיין קיימים קווי מתח גבוה בסמיכות לבתי מגורים, בתי ספר וגני ילדים. הועדה הבינלאומית לחקר הסרטן (IARC) קבעה עוד ב-2001 כי מתקני חשמל החושפים את הציבור לאורך זמן לשדה מגנטי העולה על 2mg הינם "גורם אפשרי לסרטן".
מחקרים שנעשו בתחום, הראו כי ישנו קשר בין סוגים שונים של שדות אלקטרומגנטיים לבין עליה סטטיסטית בסיכון לחלות בסרטן אצל ילדים.
במחקרים נמצא, שילדים אשר מתגוררים בסמוך למוקדים היוצרים קרינה (כמו קווי מתח גבוה ושנאים), חשופים יותר לסיכון לחלות בסרטן. מעקב אחר מיקומים של קווי מתח חשמל ליד בתים של ילדים שחלו בסרטן, הראה כי בסביבות המגורים שלהם נמצא מתח חשמל גבוה והוא מהווה גורם אפשרי להתפרצויות המחלה באזור.

בדיקת קרינה מאנטנות סלולריות

בישראל ישנו אלפי אנטנות סלולריות, (על פי תחזית של המשרד לאיכות הסביבה מספר האנטנות יגיע ל- 24,000 עד אשר תסתיימנה פריסתן של אנטנות הדור השלישי).
אנטנות סלולריות פולטות קרינה בלתי מייננת לסביבה. חשיפה לגלי רדיו בתחום ה-RF בעוצמות אשר גבוהות מהספים שהומלצו על ידי ארגון הבריאות העולמי מסוכנת ויש לה השפעות על גוף האדם.
התופעה המוכרת הינה תופעת החימום. יש לציין כי הועלו מספר סברות לגבי השפעות נוספות על גוף האדם וכי הנושא עדיין מהווה נושא למחקרים רבים.
בדיקת קרינה סלולרית אשר מבוצעת על ידי צ'ק האוס הינה בדיקה מקיפה בכל שטחי הבית על ידי מודד מוסמך ברשיון המשרד להגנת הסביבה, עם ציוד מתקדם ומכויל.

קוראים שקראו את זה התעניינו גם ב:

למידע נוסף צור קשר:
שם מלא
טלפון
e-mail
נושא
שיחת חינם
1-800-103-333
לקוחות ממליצים:
  • דיצה וגבי שמול, חיפה
    קראנו לכם, כי הרעש לא אפשר לנו לישון בלילה אפילו שעלו וירדו במדרגות. ולזאת, למרות טענותיו של הקבלן כי הבניה עומדת בתקנים והאקוסטיקה טובה ומקובלת בהתאם לאמות מידה מודרניות. דוח בדק הבית שסיפקתם אפשר לנו לקבל גם את התיקון, שלא היה מתקבל אחרת, וגם פיצוי כספית. תודה צ'ק האוס!