ליקויי בניה במקרים של בנייה קלה

בנייה בעץ כדוגמה לבנייה קלה - תצלום אילוסטרציה של גג עץ

בשנים האחרונות הולכת ומתפשטת בארצנו שיטה של בניה קלה. מדובר בשיטת בניה שבאמצעותה מספק היצרן ללקוח מבנה שלם, מוכן למגורים. בשיטת בניה קלה מתכננים את יחידת הדיור, בונים אותה לפי המפרט המתוכנן ומובילים אותה בשלמותה למקום הנדרש. בשיטה זו נבנים קירות המבנה ממתכת ומצופים בציפוי אבן או טיח. גג המבנה יכול להיות עשוי ממתכת או מרעפים. קירות חיצוניים בבנייה קלה נבנים בדרך כלל ממספר שכבות, כך שהם מספקים בידוד תרמי ואקוסטי מעולה. עם זאת, חשוב מאוד לבצע בדק בית בתום התהליך. בדק בית הוא שרות קריטי להבטיח את תיקון ליקויי הבניה במקרה של בניה קלה, לפני שעוברים לגור במבנה.
חברת בדק בית מגיעה למבנה שנבנה בשיטת הבניה הקלה מצוידת בציוד מתקדם לאיתור ליקויי בניה. ציוד כזה כולל מצלמות תרמיות או מצלמות אינפרא-אדום. באמצעות ציוד כזה ניתן לגלות ליקויי בניה סמויים, כמו למשל דליפות בצנרת הקבועה בקירות, לחות באזורים מסוימים ועוד. אנשי בדק בית הנם אנשי מקצוע מתחום הנדל"ן, כמו למשל שמאי מקרקעין, מודדים, מהנדסי או הנדסאי בניין וכדומה. הם צברו ניסיון רב באיתור ליקויי בניה מכל הסוגים.
חברת בדק בית תבדוק קודם כל שהמבנה נבנה בהתאם למפרט המוסכם. בצורה כזו תתגלה כל סטייה מהתכנון המקורי. כמו כן תיבדק תשתית המבנה, טיב חומרי הבניה, איכות הגימור, סדקים בקירות או בגג, ליקויי איטום ובידוד וליקויים אחרים. כמו כן, יוודאו אנשי בדק בית שהבניה תואמת את כל התקנים הנדרשים, בייחוד תקני בטיחות. בתום התהליך יימסר ללקוח דו"ח בדק בית מפורט, כולל צילומים של כל מפגעי הבניה ופרוט של כל התיקונים הנדרשים.
לבדיקת בדק בית חשיבות רבה מבחינת הצרכן. ראשית, היא נותנת לו תמונת מצב מקצועית של כל הליקויים הקיימים במבנה שרכש במיטב כספו. ליקויים כאלה כוללים גם ליקויים סמויים, שהלקוח אינו יכול לאתר בעצמו, אם אינו איש מקצוע. שנית, לפי חוק המכר מחויב הקבלן לתקן את הליקויים שנתגלו בבדיקת בדק בית. במידה ואינו עושה זאת, ניתן לתבוע אותו למשפט.
בדק בית הפך להיות שרות פופולארי מאוד בשנים האחרונות, לא רק במקרים של בניה קלה. קוני דירות משתמשים בשרות בדק בית כדי לאתר מפגעים בדירה חדשה או דירה מיד שנייה. גם מוכרים נעזרים בשרות בדק בית, כדי לאתר ולתקן פגמים בנכס שהם עומדים להציע למכירה. מקובל כיום אפילו לבצע בדק בית לאחר שיפוץ בדירה, כדי לוודא שקבלן השיפוצים ביצע עבודה איכותית ובטיחותית.
בשוק קיימות חברות רבות המציעות שרות של בדק בית. מומלץ מאוד לא להזמין חברה חסרת ניסיון, גם אם המחיר שהיא דורשת הוא זול באופן משמעותי משאר החברות. בדיקת בדק בית המתבצעת בידי חברה מנוסה ובעלת מוניטין אמנם לא תהיה הזולה בשוק, אך היא תהיה היסודית והמקיפה ביותר. כאשר משקיעים כסף רב ברכישת מבנה בבניה קלה ומתכוונים לגור בו, ראוי לוודא שמדובר במבנה איכותי ובטיחותי. הדרך היחידה לוודא סוגיות אלו היא באמצעות עריכת בדק בית מקיף ויסודי.
מומלץ מאוד להזמין חברת בדק בית שקיבלנו עליה המלצות מאנשי מקצוע. שאלו מהנדסי בניין, קבלנים או יזמים, אם הם מכירים חברת בדק בית טובה שצברה ניסיון בבדיקת מבנים שנבנו בשיטת הבניה הקלה. בקשו מנציגי חברת בדק בית כזו לתת לכם גם דוגמאות של דו"חות בדק בית של מבנים שנבנו בשיטה זו. בצורה כזו, תוכלו להיות בטוחים שאתם בוחרים בחברת בדק בית הטובה ביותר.
ראה כיצד: אנו מאתרים ליקויי בנייה – סרטונים בוידאו של נציגי חברת צ'ק האוס בפעולה!
למידע נוסף צור קשר:
שם מלא
טלפון
e-mail
נושא
שיחת חינם
1-800-103-333
לקוחות ממליצים:
  • יבגני וסבטלנה, בת ים
    סבלנו לא מעט מהעובש בקירות עד אשר הגעתם וקבעתם שהעובש הוא באחריות ועד הבית ולא הדירה שלנו. תודה ארז על התמיכה ועל הפקת חוות הדעת המהירה. לא יודעים מה היינו עושים בלעדיך